Samsung Galaxy M15 5G Devasa Pil Kapasitesi İle Tanıtıldı!

Samsung Galaxy M15 5G

Samsung Galaxy M15 5G modeli 6000 mAh’lık devasa pili ile tanıtıldı. İşte Türkiye’ye de gelmesi beklenen yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Samsung, sessiz sedasız, son akıllı telefonu Galaxy M15 5G’yi, Irak ve Levant bölgeleri de dahil olmak üzere belirli pazarlarda piyasaya sürdü. Şirketin resmi olarak fiyatlandırma ve bulunabilirlik detaylarını şimdilik gizli tutmasına rağmen, telefonun özelliklerini resmi web sitesinde listeledi ve her şeyi öğrenmek için detaylara buradan bakalım. Samsung Galaxy M15 5G Özellikleri Galaxy M15 5G, 90 Hz yenileme hızına sahip 6,5 inçlik bir Super AMOLED ekrana dayanıyor. Ekran, dış mekanda kullanım için yeterli görünürlük sunması için 800 nit parlaklığa sahip.

Samsung Galaxy M15 5G Devasa Pil Kapasitesi İle Tanıtıldı!

Galaxy M15, tasarım açısından öncüllerine benzemektedir. Cihazın arkasında üç kamera halkası ve rahat bir kavrama sağlamak için hafif yuvarlatılmış kenarlar bulunmaktadır. Cihaz, Açık Mavi, Koyu Mavi ve Gri olmak üzere üç renkte mevcuttur. Performans açısından, Samsung resmi olarak işlemciyi onaylamamış ancak 2,2GHz saat hızına sahip sekiz çekirdekli bir yonga setinin kullanıldığını belirtiyor. Özellikler, MediaTek Dimensity 6100+ işlemcisinin özellikleri ile uyumludur. İşlemci, 4GB RAM ve 128GB depolama ile eşleştirilmiştir.

Samsung Galaxy M15 5G

Depolama alanı, bir MicroSD kart aracılığıyla 1TB’a kadar genişletilebilir. Galaxy M15 5G, kutudan çıkar çıkmaz en yeni Android 14 işletim sistemiyle birlikte gelir. Samsung, dört nesil Android güncellemesi ve beş yıl güvenlik yamaları vaat ediyor. Işıkların yanık kalmasını sağlayan etkileyici bir 6.000 mAh pil bulunmaktadır ve bu pil, 25W hızlı şarjı destekler. Özellikle, Galaxy M15 5G klasik 3,5mm kulaklık jakını korur ve güvenlik için yan monte edilmiş bir parmak izi tarayıcıya sahiptir.

Samsung Galaxy M15 5G

Fotoğrafçılık için, Galaxy M15 5G, üçlü arka kamera sistemiyle gelir. Bu kurulum, 50bMP birincil kameradan oluşurken, 5MP ultra geniş açılı kamera ve 2MP makro lens ile desteklenmektedir. Selfie’ler ve video görüşmeleri ise 13MP ön kamera tarafından gerçekleştirilir. Söz konusu modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında henüz ortaya çıkan net bir detay bulunmuyor. Fakat M serisi modelleri genellikle Hindistan pazarına özgün olarak tanıtıldığı için yeni modelin Türkiye’ye gelmeyeceğini düşünüyoruz.

İlgili Haberler

>> Microsoft Bulut Bilişim Piyasasında Büyük Sorunlarla Karşı Karşıya