Samsung Galaxy M42 geliyor hem de 5G ile, özellikler ve daha fazlası haberimizde

Samsung Galaxy M42 5G

Samsung geçtiğimiz dönemde M serisi akıllı telefonları Türkiye’de piyasaya sürdü ve son birkaç ayda ürün yelpazesi bir hayli genişletti. Önümüzdeki dönemde M serisinin yeni temsilcisi Galaxy M42 5G olacak. Şirket bu yeni seri ile başarıya ulaşmış gibi gözüküyor. Ve bu seriye çok daha fazla cihaz eklemeye devam edecek gibi. 

.

Güney Koreli devin, yakın zamanda Avrupa pazarında resmiyet kazanacağı bildirilen yeni bir Samsung Galaxy M42 akıllı telefonunu piyasaya sürmesi bekleniyor. Bugün itibariyle cihaz hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmış durumda. Galaxy M42

Son gelen bilgilere göre Wi-Fi Alliance listesi, SM-M426B model numarasına sahip olan Galaxy M42 ‘nin Galaxy M serisinde 5G bağlantı desteği ile gelen ilk cihaz olacağını gösteriyor. Telefonun kutudan çıkar çıkmaz Android 11 işletim sistemini çalıştıracağı da ortaya çıkmış durumda.

Akıllı telefonun arka tarafında 64 megapiksellik bir birincil kamera sensörü ile geleceği biliniyordu. Buna ek olarak ön tarafında ise özçekimler ve görüntülü arama için 32 megapiksel bir sensör yer alacak.

Galaxy M42 AMOLED Ekran İle Gelecek

Samsung Galaxy M42 ‘nin 90Hz yenileme hızını destekleyen bir AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor. Hızlı şarj desteği ile gelecek ürün içerisinde 6.000 mAh pil yer alacak. Şu anda Galaxy M42 ‘nin kesin lansman tarihi bilinmiyor.

Bu arada Güney Koreli devi, Galaxy A72 ve Galaxy A52 akıllı telefonlarını piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Yolda ayrıca Samsung Galaxy A22 5G var. Aynı zamanda Samsung hali hazırda yurt dışında Exynos 850 SoC tarafından desteklenen Galaxy M12 ‘yi piyasaya sürdü. Yakın gelecekte bu ürün de Türkiye’de yer alacak ve Galaxy M11’in yerini alacak.

Samsung giriş seviyesinde oldukça başarılı olduğu M serisi telefonlarına fazlasıyla güveniyor. Ve giriş seviyesinde 4 farklı M serisi ürün ile yer alıyor. Hali hazırda ülkemizde M10, M20, M30 ve M50 serisi ürünler yer almakta. Bunler M11, M21, M31 ve M51 2. nesil ürünlerle güncellendi. Yakın gelecekte de Galaxy M42 gibi wyeni nesil ürünler pazarda klendine yer edinmeye çalışacak. Ürünün fiyatı konusunda ise henüz bir bilgi yok. Bakalım M42 ne kadar bir bedelle satışa sunulacak.

Samsung Galaxy M serisi ürünleriyle ilgili görüşlerinizi aşağıdaki iletişim kutusundan bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Samsung, DRAM’siz ilk SSD sürücüsü 980 NVMe ’yi tanıttı 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here