Samsung Galaxy S22 Serisi, Performans Sorunları ve Yanıltıcı Reklamlarla Gündemde

Samsung reklamları hatalı

Samsung’un yeni amiral gemisi ailesi Galaxy S22, performans kısıtlama sorunlarıyla gündemde. Şirketin CEO’su, özür diledi. Yeni bir güncellemenin de yolda olduğu bildiriliyor. İşte detaylar.

Samsung CEO’su, kısa süre önce tanıtılan Galaxy S22 amiral gemisi akıllı telefon serisindeki performans kısma sorunu sebebiyle özür diledi. Yetkililer, cihazlar için yeni güncelleme hazırlayarak vadedilen yüksek performansı sunmak istiyor. Öte yandan bazı kullanıcılar ise, söylenenlerin yapılmadığını ifade ederek firmayı mahkemeye verme düşüncesinde.

Güney Koreli Samsung, Galaxy S22 akıllı telefon ailesini kısa süre önce resmen tanıtılmıştı. Şimdiye dek hazırlanmış en gelişmiş Galaxy telefonlar olarak lanse edilen ve “yüksek performans” faktöründen de söz edilen seri, meğerse performansını tam kapasite olarak sunamıyormuş. Samsung, özellikle oyun deneyimlerinde aşırı ısınma yaşanmaması adına, cihazın çalışma hızında bazı kısıtlamalara gitmiş ve bu da teknoloji severler tarafından fark edilince kıyamet kaçınılmaz olmuş…

Samsung Galaxy S22 Serisi, Performans Sorunları ve Yanıltıcı Reklamlarla Gündemde

Game Optimization Service (GOS), Samsung’un hazırladığı bir servis ve aslında yeni bir servis de değil. Bu servis, çalışma frekansında bazı kısıtlamalar gerçekleştiriyor ve böylece aşırı ısınma faktörünün önüne geçilmiş oluyor. Öte yandan pil kullanımının da optimize edilmesi hedefleniyor. Tabii bunlar yapılırken, ciddi bir performans düşüşünün olmaması da amaçlanıyor.

Samsung, bu servisin yalnızca oyunlarla ilgili olduğunu, dolayısıyla diğer uygulamaların çalışmasında herhangi bir performans sorununun yaşanmayacağını ifade etmişti. Oysa testler ve kullanıcı yorumları, bunun aksini söylüyor. Bu sebeple de Samsung’u mahkemeye veren, tazminat isteyen kullanıcılar var.

Arka arkaya gelen tepkiler neticesinde Samsung da geri atmak zorunda kaldı. Firma, daha önce bu servisin devre dışı bırakılamayacağını söylemişti, oysa son gelişmeler ışığında, güvenli çalışma hızı ve güvenli ısı seviyesi için kontrol algoritmasının optimize edileceği belirtiliyor.

Samsung CEO’su JH Han, bu yaşananlardan ötürü kullanıcılardan ve Samsung hissedarlarından içtenlikle özür dilediğini de ifade etti.

Bakalım Samsung, hazırlanacak yeni güncellemeyle teknoloji severlerin gönlünü tekrar kazanabilmeyi başarabilecek mi?

Galaxy S22 serisi, toplamda 3 telefon modelinden oluşuyor. Bunlar:

Samsung GalaxyS22
Samsung GalaxyS22 Plus
Samsung GalaxyS22 Ultra

Ürünler, an itibarıyla ülkemizde de ön siparişte bulunuyor.

Ailenin en uygun fiyatlı üyesi, 14.499 TL satış fiyatı etiketiyle Galaxy S22.

İlgili Haberler:

>> Citroen Ami Fiyatı Belli Oldu: Kimse Bu Kadarını Beklemiyordu