Samsung Galaxy S22 Ultra Kamera Yetenekleri Belli Oluyor

Samsung Galaxy S22 Ultra Kamera Yetenekleri Belli Oluyor

Samsung Galaxy S22 Ultra kamera detaylarıyla ilgili söylenti bilgiler gelmeye devam ediyor. Üründe 3 yeni kamera sensörü olacağı konuşuluyordu. Şimdi de makro modla ilgili bazı bilgiler geldi.

Samsung Galaxy S22 Ultra, firmanın yeni amiral gemilerinden bir tanesi olarak kamera tarafında da iddialı olacaktır. Telefon, S21 Ultra’da tercih edilen megapixel düzeninin aynısını kullanabilir, tabii bu, fotoğraf ve video çekim kalitesi tarafında geliştirmelerin olmayacağı anlamını taşımıyor.

Yeni söylentiler, Galaxy S22 Ultra’nın en iyi kamera telefonlardan bir tanesi olabileceğine işaret ediyor. Ürün, arka tarafta toplamda 4 kameradan oluşan sistemle gelecek. Yapay zekâ ile desteklenecek bu sistemin “ana” üyesi ise, 108MP değerdeki kamera olacak, ki burada da Samsung’un HM3 sensörünün geliştirilmiş bir versiyonunun tercih edileceği iddia ediliyor.

Ice Universe, bu sensörün daha iyi fotoğraflar için daha iyi detaylar ve renkler sunabileceğini ifade ediyor. Bunda artırılmış gerçeklik teknolojisi destekli görüntü geliştirme özelliğinin önemli payının olacağını da ekliyor.

Samsung Galaxy S22 Ultra Kamera Yetenekleri Belli Oluyor

12MP ultra geniş açılı kameranın S21 serisindekiyle aynı olacağı söyleniyor. 10+10MP’den oluşan diğer iki kameranın ise yeni Sony telephoto sensörlerden oluşacağı ifade ediliyor.
Koreli websitesi ITMaterial ise, 108MP ana kameranın makro benzeri entegre bir modla gelebileceğini, dolayısıyla bu kamera sayesinde yakın plandan daha detaylı makro çekimlerin yapılabileceğini belirtiyor. Detail Ehancer, yani Detay Arttırıcı olarak bahsedilen bu modun, sonraki dönemlerde de yazılımsal güncellemelerle daha iyi hale getirilebileceği ifade ediliyor.

Tabii bu özelliğin yalnızca S22 Ultra’da olması bekleniyor. S22 ve S22 Plus’ta zaten 108MP kameranın olmayacağı, dolayısıyla bu özelliğin de olmayacağı söyleniyor.

Beklentiler, Samsung Galaxy S22 amiral gemisi akıllı telefon serisinin önümüzdeki şubat ayı itibarıyla resmiyet kazanması yönünde. Bildiğiniz gibi Samsung, önemli ürünlerini ilk kez tanıtmak için “Unpacked” adını verdiği özel etkinlikler gerçekleştiriyor.

Bu arada, önceki bazı söylentileri de hatırlatmak gerekirse, Samsung’un S22 Ultra’da S-PEN kalem desteğiyle boy göstermesi muhtemel. Bu da Galaxy Note serisine elveda anlamını taşıyor. Yeni detaylar geldikçe sizleri haberdar edeceğiz.

> Oppo Find N Samsung Galaxy Z Fold 3 Karşılaştırması: Hangi Katlanır Daha İyi?