Samsung Galaxy S23: Pil Tarafında Neler Bekliyoruz?

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23, muhtemelen Güney Koreli teknoloji devinin yeni amiral gemisi akıllı telefon ailesi olacak. Resmi çıkışa daha aylar var, ama yine de sızıntı ve söylenti bilgiler arka arkaya geliyor. Bu haberimizde, S23’ün kesin olmayan pil detaylarından söz edeceğiz.

.

Samsung Galaxy S23 ailesi, üç üyeden oluşabilir. Bunlar:

– S23
– S23 Plus (Ki daha büyük ekranlı)
– Galaxy S23 Ultra (En büyük ekranlı ve S PEN kalem destekli cihaz).

Tabii yeni modeller şimdiden heyecanlandırıyor. Yeni işlemciler, yeni tasarımlar ve geliştirilmiş kamera detaylarının olması muhtemel. Peki ya pil kapasitesi tarafında ve hızlı şar teknolojileri tarafında neler olacak? İsterseniz PhoneArena sitesinde paylaşılan bilgileri özetle size sunalım…

Galaxy S23’te S22’ye kıyasla daha iyi kapasiteli pil olması büyük ihtimal. Ayrıca, hızlı şarj değerinin de daha yüksek olması bekleniyor.

Tabii şu detayı da paylaşalım. “Daha büyük pil kapasitesi”, 3 yeni modelin hepsinde olmayabilir. Özellikle büyük ekran ve S PEN gibi faktörler, örneğin S23 Ultra’nın kapasitesinde büyük bir genişlemenin önünü tıkayabilir. Sonuçta incelik ve hafiflik değerleri de önemli.

Samsung Galaxy S23: Pil Tarafında Neler Bekliyoruz?

Galaxy S23 serisinde pil kapasite ihtimalleri…

Özellikle S23 ve S23 Plus’ın pil kapasitesi artırılacaktır diye düşünülüyor. 2 modelde de ekstradan 200mAh değeri olabilir. Yani S23’te 3900mAh, 23 Plus’ta da 4700mAh pil olabilir. Dediğimiz gibi S23 Ultra’nın pil kapasitesi tarafında ciddi bir artış yapılması beklenilmiyor. Yani 5000mAh kapasiteyle gelebilir.

Bu yeni aile, kablosuz hızlı şarj desteği sunacak mı?

Evet, üç modelin de kablosuz hızlı şarj desteğine sahip olması bekleniyor. Önceki jenerasyonda, 15w kablosuz hızlı şarj sunuluyordu. Bu yeni ailede muhtemelen daha yüksek bir değer sunulacaktır. Öte yandan, bazı rakiplerin 50w kablosuz hızlı şarj değerini sunmaya başladığını da hatırlatalım.

Bunlara ek olarak, üç modelde de kablosuz ters şarj özelliğinin olması bekleniyor.

Muhtemelen üç modelde de Type-C bağlantı noktası olacaktır. S23’te en az 25w hızlı şarj özelliği, diğer modellerde de daha yüksek hızlı şarj değerleri olabilir. Örneğin, şu an 45w hızlı şarjdan söz ediliyor.

İlgili Haberler:
. . . .