Samsung Galaxy S23 Rekor Kırdı! İşte Detaylar

Samsung, geçtiğimiz hafta yeni amiral gemisi akıllı telefon ailesi Galaxy S23’ü resmen görücüye çıkarmış ve ön sipariş süreçlerini başlatmıştı. Gelen ilk bilgiler, yeni ürün ailesine Hindistan’da büyük bir ilgi gösterildi ve ön sipariş rekoru kırıldı.

Samsung Galaxy S23 ailesi, Hindistan’da ön siparişe sunulur sunulmaz büyük bir ilgiyle karşılaştı. GSMArena’da yer verilen bilgilere göre telefon ailesi, ilk 24 saatlik dilimde Hindistan’dan tam 140 bin ön sipariş aldı. Bu, Galaxy S22 serisiyle kıyaslandığında iki katı daha fazla ilgi anlamını taşıyor. Bu ülkede bir Galaxy S23’ün ortalama 1200 dolara satıldığı düşünülürse, bu da toplamda 169 milyon dolarlık bir gelir anlamını taşıyor.

Samsung, kısa süre önce Hindistan’da büyük bir üretim tesisini de açmıştı. Dolayısıyla Hindistan’da satılan S23’ler de bu fabrikada üretiliyor.

Samsung Galaxy S23 Rekor Kırdı! İşte Detaylar

Peki Galaxy S23 ailesinin Türkiye fiyatları nasıl?

Yeni akıllı telefonlar şu an ülkemizde de ön siparişte bulunuyor. Fiyatlara göz attığımızda…

Galaxy S23 başlangıç fiyatı: 25 bin TL
Galaxy S23+ başlangıç fiyatı: 33 bin TL
Galaxy S23 Ultra başlangıç fiyatı: 41 bin TL

Galaxy S23, serinin en uygun fiyatlı modeli olarak dikkat çekiyor

168 gram ağırlıktaki telefon, 6.1 inç değerde Dynamic Amoled 2X ekrana sahip. Bu ekran, 120Hz tazeleme değeri ve HDR10+ gibi dikkat çekici teknolojileri de bünyesinde barındırıyor. Böylece canlı renkler ve net görüntüler elde edilebiliyor.

Ürünün işlemcisi ise, 4nm üretim süreciyle hazırlanan Snapdragon 8 Gen 2.

Kamera tarafında ise, 50+12+10MP’den oluşan üçlü çözüm mevcut.

Pil tarafına geldiğimizde de 3900mAh değeri ve 25w kablolu hızlı şarj imkânını görüyoruz.

S23 Ultra, hem büyük ekranı hem de gelişmiş kamerasıyla fark yaratıyor

6.8 inç değerde devasa ekranı bulunan ürün, hem bir şeyler izlemek hem bir şeyler oynamak hem de okumak için fazlasıyla ideal. Ayrıca, Samsung S-PEN kalem desteği sayesinde hızlıca notlar alabilir, dosya paylaşımları gerçekleştirebilir ve çizimler gerçekleştirebilirsiniz.

Ürünün dikkat çekici taraflarından bir tanesi de kamera sistemi. Bu telefonda dörtlü kamera sistemi var: 200+10+10+12MP. 10X optik zoom, hibrit zoom ve OIS gibi teknolojileri bünyesinde barındıran kamera sistemi, bir gece vakti Dolunay fotoğrafı dahi çekebilmenize imkân sunuyor. Zaten yetkililer, bu ürünün gece çekimleri için fazlasıyla iddialı bir ürün olduğunu da dile getiriyor.

İlgili Haberler

>> Dezenformasyon Bildirim Servisi Açıldı! Deprem Hakkında Yalan Haberleri Şikayet Edebilirsiniz