Samsung Galaxy S25’in Ekranı Daha Büyük Olabilir

Samsung Galaxy S25 için ilk bilgiler gelmeye başladı. Güney Kore basınında yer verilen bilgilere göre şirket, yeni telefonunda bir önceki seriye kıyasla daha büyük bir ekran kullanmayı düşünüyor. Örneğin S23’te 6.1’in ekran varken S24’te 6.2 inç panel değerini görmüştük. Söylentiler doğru çıkarsa S24’te de 6.36 inç değerini görebiliriz.

Samsung Galaxy S25’te 6.36 inç büyüklükte bir ekrana yer verilebilir. Böylelikle ürün, serinin önceki üyelerine kıyasla daha büyük bir ekrana sahip olabilir. Zaten yakın zamanda tanıtılan Xiaomi 14 gibi güçlü bir telefonda da 6.36 inç ekran değeri kullanılmıştı. Yani Güney Koreli şirket, bu yeni hamlelerle rakiplerinden geri kalmamaya kararlı gibi.

Peki Samsung Galaxy S25 için elimizde başka ne gibi bilgiler var?

Tabii şu an için bilgiler sınırlı. GSM Arena’daki bilgilere göre Galaxy S25 serisinde yeni Exynos çipseti kullanılacak ve bu, tüm bölgelerde aynı çipset olacak. Qualcomm’un yeni çipsetinden yardım alınır mı, şu an bu konu net değil.

Öte yandan cihazda, Galaxy S24’te de kullanılan 50MP ISOCELL GN3 kamera sistemi kullanılabilir. Bir diğer söylenti ise, bu kez ana sensör olarak Sony’nin güncel bir çözümünden yararlanılacağı yönünde.

Samsung Galaxy S25'in Ekranı Daha Büyük Olabilir

Samsung Galaxy Ring için hazır mısınız?

Samsung Galaxy Ring için yeni bilgiler geldi. PhoneArena’da yer verilen detaylarda, bu akıllı yüzüğün ağustos ayı itibarıyla, limitli özelliklerle satışa sunulabileceği bildiriliyor.

Kore yerel medyası The Elec’teki bilgilerde ise, ürüne dair yeni detayların temmuz ayında gerçekleştirilecek olan The Unpacked etkinliğiyle görücüye çıkması bekleniyor. Bu etkinlikte, aynı zamanda Z Fold 6 katlanabilir akıllı telefonun da gösterilmesi planlanıyor.

Şimdi bir bakalım. Yeni bir ürün sınıfı oluşturulacak ve bu ürünlerde sağlık detayları sunulacaksa, evvela ilgili kuruluşlardan “tıbbi ürün” sertifikası alınması gerekiyor ve başvurunun ardından genellikle 1 yıllık süreçte işlemler tamamlanabiliyor. Galaxy Ring için henüz bir başvuru yok. Dolayısıyla ürünün limitli özelliklerle satışa çıkması bekleniyor. Yine de, daha sonra güncellemeler gelebilir. Muhtemelen ilk etapta adım sayma, kalori takibi, uyku takibi ve çeşitli spor modları olacaktır ve detayları görebilmek için akıllı telefon uygulamasına ihtiyaç duyulacaktır.

Sektör kaynakları, Samsung’un ilk etapta 400 bin ünite akıllı yüzük üreteceğini bildiriyor. Üretim sürecinin bu mayıs ayı itibarıyla başlayacağı ve farklı parmak boyutları için toplamda 9 boyut seçeneğinin olacağı da söyleniyor.

İlgili Haberler

>> Uygun Fiyatlı Apple AirPods Kulaklıklar mı Geliyor?