Samsung Galaxy Watch5 Pro: En İddialı Akıllı Saat Olabilir!

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung’tan şimdiye dek pek çok akıllı saat modeli gördük. Classic takılı modellerden tutun da Active takılı ve daha spor odaklı modellere kadar. Yeni gelen söylentiler, sırada da Pro modelinin olduğu yönünde. Yani yakın zamanda Samsung Galaxy Watch5 Pro ile karşılaşabiliriz. İşte bu model hakkında elimizdeki kesin olmayan bilgiler.

Samsung Galaxy Watch5 Pro, şimdiye kadar hazırlanmış en iyi Samsung akıllı saat modeli olabilir. Teknoloji dünyasından paylaştığı sızıntı haberlerle bilinen Ice Universe, yeni akıllı saate dair yeni bilgiler paylaştı. Bunlara göre…

Samsung Galaxy Watch5 Pro, titanyum malzeme kullanılarak hazırlanan kasa ve çizilmeye dayanıklı safir ekran camıyla gelebilir. Bunlar, hem premium görüntü hem de uzun süreli deneyimlerde sağlamlık hissi için oldukça önemli.

Bu arada, Samsung’un daha önce Watch3 modelinin bazı versiyonlarında titanyum malzeme kullandığını hatırlatalım. Safir cam kullanımı ise, söylentiler gerçek çıkarsa “bir ilk” anlamını taşıyacak.

Samsung Galaxy Watch5 Pro: En İddialı Akıllı Saat Olabilir!
Görsel temsilidir

Samsung Galaxy Watch5 Pro ile ilgili yakın zamanda gelen diğer bilgiler ise, pil tarafındaydı. Ürün, 572mAh pille gelebilir, ki bir akıllı saat için çok yüksek bir değer olduğunu söyleyebiliriz. Bir kıyaslama yapmamız gerekirse, 46mm’lik Watch4 Classic ile 44mm’lik Watch saatlerde 361mAh pil vardı. Yani onlara kıyasla ciddi bir artış var. Ayrıca, Safety Korea kaynaklı bilgilerde, 44mm Watch5 modelinde de 397mAh pil olacağı söyleniyor. Bu da eski modellere kıyasla ciddi bir başka artış demek.

Samsung’un bu konu hakkında ne zaman açıklama yapacağı bilinmiyor, ama kesin olmayan detaylara göre firmanın şu an üzerinde çalıştığı üç akıllı saat modeli var. Kod adları da şöyle:

Heart-S”, “Heart-L” ve “Heart-Pro”.

Yeni nesil akıllı saatlerde hangi işletim sistemlerinin tercih edileceği, arama fonksiyonunun olup olmayacağı, uyku ve kalori takibi sistemlerinde ne gibi geliştirmelerin olacağı henüz belli değil.

Tabii titanyum kasa ve çizilmez safir cam gibi materyaller, haliyle saatin üretim maliyetini de artıracaktır.

Yeni ürünlerle ilgili bilgiler geldikçe sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Yeni Oppo Reno8 Serisine Hazır Mısınız? İşte Tarih!