Samsung Galaxy Z Flip 3 sızıntısı, bekleyenleri üzdü: İşte detaylar

Galaxy Z Flip

Sasmung Galaxy Z Flip 3 modelinin hızlı şarj desteğine ilişkin ortaya çıkan bilgi, bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı. İşte tüm detaylar.

.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor.

Samsung Electronics başkanı TM Roh, bu durumun farkında olduğu için, her bütçeye uygun katlanabilir modeller piyasaya süreceğini açıkladı. Her ne kadar Z Fold 3 modeli, beklenilenden çok daha yüksek fiyat etiketine sahip olsa da, Z Flip serisinde fiyatı düşük tuttuklarını ve daha da düşük tutacaklarını da ekledi. Bu yüzden Samsung’dan önümüzdeki aylarda Z Flip serisinin haricinde daha uygun fiyata satılacak yeni katlanabilir tasarımlar da görmek muhtemel. Yeni modelin teknik özellikleri ile beraber şarj hızına ilişkin bir detay daha ortaya çıktı. Yeni modelin hızlı şarj desteğine ilişkin sızıntı, kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı.

Samsung Galaxy Z Flip 3 sızıntısı, bekleyenleri üzdü

Samsung’un 11 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Unpacked etkinliği ile birlikte tanıtılacak olan Z Flip 3 modeli hakkında yeni bir detay ortaya çıktı. Söz konusu sızıntı, kullanıcıların akıllı telefonlarda aradığı en önemli özellik olan, şarj kısmından geliyor. Yeni model, hem düşük pil kapasitesiyle gelecek hem de bu pili doldurmak için gerecek olan şarj desteği düşük olacak.

galaxy z flip 3

Ortaya çıkan sızıntılara göre Samsung’un katlanabilir modeli Z Flip 3’te 3.300 mAh kapasitesinde bir batarya olacak. Ayrıca bu bataryayı desteklemek için ise 15W gücünde bir şarj desteği bulunacak. Günümüzde orta seviye telefonlarda bile bu değerlerden daha yüksek batarya kapasiteleri ve hızlı şarj gücü görmekteyiz. Fakat Samsung’un amiral gemisi katlanabilir modelinde bile bu kadar küçük bir değer karşımıza çıkması, kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here