Samsung Galaxy Z Flip 5, Oppo’yu Zorlayacak Gibi. Nasıl mı?

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S23 ailesi, yakın zamanda satışa sunuldu ve güzel yorumlar alıyor. Öte yandan, bir sonraki katlanabilir ekranlı telefon için de sızıntı ve söylentiler arka arkaya geliyor. PhoneArena’daki bilgiler, yeni Galaxy Z Flip 5’in Oppo Find N2 Flip’i geride bırakabileceği yönünde…

Samsung Galaxy Z Flip 5, büyük bir ekranla gelebilir. Öyle ki bu ekran, Oppo Find N2 Flip’te yer verilen ekrandan daha büyük olabilir. Bu, tabii ki an itibarıyla söylenti boyutunda olan bir haber.

Teknoloji dünyasıyla ilgili sızıntı ve söylenti bilgiler paylaşan Ice universe hesabı, bu kez Samsung Galaxy Z Flip 5’ten bahsetti. Hesap, Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonunda yer verilecek dış ekanın boyutunun Oppo Find N2 Flip’e kıyasla daha büyük olacağını iddia etti.

Samsung Galaxy Z Flip 5, büyük boyutlardaki dış ekranıyla Oppo Find N2 Flip’i geride bırakabilir!

Oppo Find N2 Flip‘in dış ekranı, 3.26 inç değerde. Demek ki Samsung, 4 inçe yakın bir değer sunabilir. Bu da aslında dış ekranın çoğu kez bir ana ekranmış gibi önceliklendirilebileceği anlamını taşıyor olabilir.

Katlanabilir ekranlı telefonlara baktığımızda, geçtiğimiz sene satışa sunulan başarılı modellerden bir tanesi olarak Galaxy Z Flip 4 gösteriliyor. Dolayısıyla yeni üyeden de beklentiler yüksek. Zaten Samsung da 2023 yılında katlanabilir ekranlı telefonlara biraz daha odaklanacağını ve bu kez daha fazla telefon satarak daha iyi gelirler etme düşüncesinde olduğunu ifade etmişti.

Samsung Galaxy Z Flip 5, Oppo'yu Zorlayacak Gibi. Nasıl mı?

Bu arada, Oppo’nun da yeni modelleri için kendi sistem çipini hazırlama çalışmaları devam ediyor

Bazı akıllı telefon üreticileri, rakiplerinden ayrışmak ve modellerinde daha iyi performanslar sunabilmek için kendi sistem çipleri üzerine çalışmalar yürütüyor. Bu üreticilerden bir tanesi de Oppo.

GSMArena’daki bilgilere göre firma, an itibarıyla NPU ve bağlantı çipleri tarafında bazı çözümler hazırladı bile. Yine de bunlar, bir sistem çipinin oluşturulması için yeterli değil. Dolayısıyla biraz daha yol almak gerekiyor. Beklentiler, firmanın ilk çipsetini 2024 itibarıyla görücüye çıkarması yönünde.

İlgili Haberler

>> 240W Hızlı Şarj Sistemi, Kaç Dakikada %100 Şarj Ediyor?