Samsung Galaxy Z Flip6 Tanıtıldı! İşte Ürün Hakkındaki Tüm Detaylar…

Samsun gerçekleştirdiği yeni ürün tanıtım etkinliğinde katlanabilir ekranlı yeni akıllı telefonu Galaxy Z Flip6 modelini tanıttı.

Galaxy Z Flip6 6.7 inç Dynamic AMOLED 2X 2640 x 1080 piksel FHD+ çözünürlüklü ana ekranı ve 3.4 inç Super AMOLED 748 x 720 piksel ön ekranıyla öne çıkıyor. Ana ekranın 425 ppi piksel yoğunluğu, görsellerin canlı ve net görünmesini sağlıyor. Ana Ekran 2600 nit parlaklık sunarken 1-120 Hz arasında değişebilen yenileme hızı, kullanım durumuna göre akıcı bir görsel deneyim sağlıyor, bu da özellikle oyun oynarken veya videolar izlerken avantaj sağlıyor. Bu ekran özellikleri, cihazı günlük kullanım için ideal kılıyor.

Telefonun rengiyle uyumlu yeni kalın çerçeveli kamera dizaynı estetik bir görünüş sunuyor. Flex Window (ön ekran) ile telefon katlıyken arama yapmak ve mesaj atmak çok pratik. Geliştirilmiş esnek mod paneli ile ekran alt ve üst olarak iki farklı uygulamaya bölünüp kullanılabilir.Samsung Galaxy Z Flip6

Samsung Galaxy Z Flip6 Kamera

Ultra Geniş: 12 MP çözünürlüğünde, F2.2 diyafram açıklığına ve 123° görüş alanına sahip lens, geniş açılı çekimlerde etkileyici sonuçlar sunuyor.

Geniş: 50 MP çözünürlükteki ana kamera (Flip5 12 MP idi), OIS ve F1.7 diyafram ile düşük ışıkta bile detaylı fotoğraflar sunar. Dual Pixel teknolojisi sayesinde, farklı ışık koşullarında bile etkileyici görüntüler sağlar.

Ön Kamera: 12 MP çözünürlüğünde, F2.2 diyafram net ve detaylı selfie’ler için kullanıcılara sunuluyor.

Flex Cam özelliği sayesinde grup fotoğrafı ve selife çekmek artık çok kolay.

Samsung Galaxy Z Flip6 Performans

Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy işlemcisi, 4nm teknolojisi sayesinde hem güçlü hem de enerji verimli bir performans sunuyor.

12 GB RAM ve 256 veya 512 GB’lık geniş depolama kapasiteleri, kullanıcılara büyük dosyaları kolayca saklama ve yüksek performans gerektiren uygulamaları sorunsuzca çalıştırma imkanı sunuyor.

4,000 mAh kapasiteli batarya, uzun süreli kullanım sağlarken, Süper Hızlı Şarj (25w) , Hızlı Kablosuz Şarj (15w) ve Kablosuz Güç Paylaşımı özellikleri günlük hayatta büyük kolaylık sunuyor.

Açık hali 71.9 x 165.1 x 6.9 mm, katlanmış hali 71.9 x 85.1 x 14.9 mm olan boyutları, cihazın zarif ve taşınabilir olmasını sağlıyor.

Galaxy Z Flip 6’da Mavi, Mint Yeşili, Gümüş ve Sarı olmak üzere 4 renk seçeneği mevcut iken sadece  Samsung web sitesine özel Siyah ve Beyaz renk seçenekleri mevcuttur.Samsung Galaxy Z Flip6

Samsung Galaxy Z Flip6 Dayanıklılık

Çizilmeye karşı 10% daha dayanıklı Armor Aliminyum ile tasarlanmış ürünün ayrıca cihazın ön ekranında, ekstra koruma sağlayan Corning Gorilla Glass Victus 2 camı tercih edilmiş. Bunlara ek olarak IP48 sertifikası ile  suya ve toza karşı dayanıklı.

Galaxy Yapay Zeka Teknolojisi

Galaxy Z Flip6, yapay zeka ile güçlendirilmiş “Circle to Search” özelliğiyle kullanıcılara yenilikçi bir arama deneyimi sunuyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar ekran üzerindeki herhangi bir nesneyi veya metni çevreleyerek hızla arama yapabilirler. “Circle to Search”, günlük kullanımda bilgiye kolay ve hızlı erişim sağlayarak, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştiriyor.

Circle to Search Nasıl Çalışıyor:

Kullanıcılar, ekranlarında görmek istedikleri bir nesneyi veya metni seçer ve halka içine alır. Yapay zeka destekli bulut altyapısı, seçilen nesne veya metne ilişkin bilgileri hızlıca arar ve kullanıcıya sunar.

Kullanım Senaryoları:

Ekrandaki herhangi bir ürünü tanımlama ve hakkında bilgi alma.

Görsellerdeki metinleri okuma ve anlama.

Merak edilen nesneler hakkında hızlı bilgi edinme ve satın alma.

Not Asistanı:

Not Asistanı, notlarınızı düzenleyip özetleyebilme imkanı sağlıyor: Bu özellik, her not için bir özet sunarak, bu özetleri not kapağı olarak gösterir. Bu sayede, kullanıcılar notlarının içeriğini hızlıca gözden geçirebilirler.

Notları bölümlendirme, başlık ya da paragraf yapısına göre gruplama,

Notların içeriği doğrultusunda, not kapağı üretme

Autoformat ile çoklu pecere görünümünde notlarınızı otomatik olarak düzenleyip ve özetleyebilirsiniz

Notes uygulamasından kayıt yaparken diğer pencerede ses kayıtlarını metne dönüştürebilirsiniz

PDF görüntüleyicide açtığınız  içerikleri seçerek çevirisini görüntüleyebilirsiniz.

Dil Desteği: Not Asistanı özelliği; Arapça, Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, Hintçe, Endonezce, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Portekizce, Romence, Rusça, İspanyolca, Tayca, Türkçe, Vietnamca dahil olmak üzere geniş bir dil yelpazesinde destekleniyor.Samsung Galaxy Z Flip6

Ses Kaydı Asistanı

Kaydedilen sesleri ve diyalogları düzenli metinlere dönüştürür. Bu özellik, ses kayıtlarını yazılı dökümlere dönüştürür ve eğer kayıtta birden fazla kişinin sesi varsa, her bir konuşmacının sesini ayrı ayrı tanımlayarak dökümde net bir şekilde ayırır. Ayrıca, oluşturulan yazılı dökümü anında çevirebilir ve özetleyebilir, böylece kullanıcılar kayıtların içeriğini hızlı ve kolay bir şekilde anlayabilirler.

Dil Desteği: Ses Kaydı Asistanı şu an için; İngilizce, Tayca, Vietnamca, Korece, Japonca, Lehçe, İspanyolca, Portekizce, Rusça, İtalyanca, Hintçe, Fransızca, Almanca, Çince, Arapça dahil olmak üzere geniş bir dil yelpazesinde destekleniyor. İlgili geliştirmenin Türkiye’de 2024 Temmuz ayında aktif olması beklenmektedir.

Web Asistanı:

Web Asistanı, web tarayıcınız üzerinden çevrim içi uzun makalelerin ve web sayfalarının özetini çıkarıyor. Yeni: AI, web sayfalarındaki görsellerin üzerinde yer alan metinleri anında çevirir.

Bu özellik, web tarayıcınız aracılığıyla uzun makalelerin ve web sayfalarının özetlerini çıkararak, konu doğrultusunda paragraflara bölmeyi ve online içerikleri daha hızlı ve etkili bir şekilde anlamanızı sağlar

Dil Desteği: Web Asistanı; İngilizce, Portekizce, İspanyolca, Fransızca, Korece, Almanca, İtalyanca, Çince, Japonca, Rusça, Arapça, Hintçe, Lehçe, Tayca, Vietnamca, Endonezce, Türkçe, Romence, Felemenkçe dahil olmak üzere geniş bir dil yelpazesinde destekleniyor.

Samsung Galaxy Z Flip6 Yaratıcılık

Samsung Galaxy Z Flip6 Akıllı Seçim & Çizimden Görüntü

 

Ekrana dokunup ekranda bir noktayı seçerek AI destekli kullanım seçeneklerini görüntüleyebilirsiniz. Yaratıcı AI teknolojisi ile çizimlerinizi sanatsal çalışmalara dönüştürebilirsiniz.

Galaxy Z Flip6; kamera özellikleri, modern akıllı telefon fotoğrafçılığını bir üst seviyeye taşıyor. Bu özellikler, kullanıcılara çeşitli çekim koşullarında olağanüstü kalitede fotoğraflar ve videolar çekme imkanı sunuyor.

Yaratıcı düzenleme, görsellerinizi düz bir pozisyona getirerek arka planı doldurur. Otomatik doldurma ile fotoğraflarınızdaki objelerin yerini değiştirip yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Yaratıcı Portre ile portleriniz görünümünü çeşitli stillerde yenileyebilirsiniz.

Düzenleme önerilerinde daha geniş bir fotoğraf görüntüleme deneyimi sunan 3D fotoğraf efektini kullanabilirsiniz.

Akıllı Galeri

Akıllı Galeri, çekilen fotoğrafları ve videoları otomatik olarak düzenleyerek kullanıcıların içeriklerini kolayca yönetmelerini sağlıyor.

Yapay zeka teknolojisi ile fotograflarınızın arka planını  tamamlar,

Otomatik doldurma ile fotograftaki obje/ kişilerin yerini değiştirebilir, büyütüp, küçültebiirsiniz.

Fotograflarınızdaki yansıma, çözünürlük düşüklüğü, gölge gibi fotografın bütünlüğünü bozan kısımları otomatik düzeltir

Geliştirilen yapay zeka fotograf teknolojisi sayesinde evcil hayvan hareketlerini algılar, yüksek, çözünürlüklü fotografar sunar.

Samsung Galaxy Z Flip6 Üst Düzey Performans

Galaxy için Snapdragon 8 Gen 3 işlemci sayesinde telefonun batarya süresi uzuyor.

Buhar haznesi teknolojisine sahip ilk Flip serisi. S23 Ultra’ya göre 150% daha geniş buhar haznesi, oyun deneyimi sırasındaki ısınma problemini çözüyor.

4000 mAh kapasisteli batarya uzun saatler kullanım süresi sunuyor. 1-120 Hz adaptif ekran, pil tüketimini azaltıyor.

Çift raylı menteşe gelen darbeleri dağıtarak yoğunluğu azaltır. Dış darbelere ve keskin objelere karşı dayanıklı bir şekilde geliştirildi.

7 nesil işletim sistemi, 7 yıl güvenlik güncellemesiyle uzun vadeli kullanım güvencesi sunuyor.

İlgili haberler

>> Samsung Galaxy Z Fold 6 Daha İnce Bir Ekran İle Geliyor!