Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Dahasını Bekleyenlere Kötü Haber!

Galaxy Z Fold 6

Görünüşe göre Samsung, yakın zamanda satışa sunmayı planladığı yeni katlanabilir ekranlı telefonları ve akıllı saatleri için fiyat artışları yapmayı planlıyor. Sammobile sitesinde yer alan bilgiler, firmanın Samsung Galaxy Z Fold 4 modelinde, dahili depolama miktarlarına göre 50 ve 100 euro civarı zam yapabileceğini gösteriyor. Tabii dahası da var. İşte detaylar.

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, yakın zamanda katlanabilir ekranlı yeni akıllı telefonlarını ve şimdiye kadar ürettiği en güçlü akıllı saatini teknoloji severlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Akıllarda tabii ki öncelikle Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 gibi ürünler var.

Aslında an itibarıyla Galaxy Z Fold ailesi, Samsung’un satışa sunduğu en pahalı fiyatlara sahip akıllı telefon ailesi olarak biliniyor. Katlanabilir ekranlı bu aile, son yıllardaki trendin başarılı temsilcilerinden ve 4 numaralı üyeyle bu süreçi devam ettirme düşüncesindeler.

Galaxy Z Fold 4 ve diğer yeni modeller için zamlı fiyatlar muhtemel

Sammobile’daki bilgilere göre Samsung, yakında tanıtılması beklenen Galaxy Z Fold 4 ailesi için yüksek fiyatlar düşünüyor. Avrupa’daki bir perakendeci, ürünün liste fiyatlarını 256GB için 1863, 512GB depolamalı versiyon için de 1981 euro olarak gösterdi. Muhtemelen fiyatlar, sırasıyla 1850 euro ve 2000 euro olacaktır. Zaten bir önceki seride yer alan modellere kıyasla 50 ve 100 euro’luk artışlar olacak.

Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Dahasını Bekleyenlere Kötü Haber!

Benzer bir durumun, başta da belirttiğimiz gibi diğer ürünlerde de görülmesi muhtemel. Aslında pek çok teknoloji sever, artık güncel katlanabilir ekranlı telefon modellerinde yavaş yavaş fiyat düşüşlerinin yaşanmasını bekliyordu. Sanırız bu bekleyiş, bu sene için gerçekliğe kavuşamayacak.

Samsung, yakın zamanda yaptığı açıklamada, geçtiğimiz sene 10 milyon adet katlanabilir ekranlı telefon sevkiyatı gerçekleştirdiğini duyurmuştu. Bunda tabii Z Fold 3 ve Z Flip 3 gibi modellerin payı büyük.

Sammobile’daki haberin devamında, firmanın yeni akıllı saat ailesi olması beklenen Galaxy Watch 5’te de yüksek fiyatların belirleneceğine işaret ediliyor.

Bir yandan pandemi, bir yandan tedarik zincirinde yaşanan krizler, bir yandan da ekonomik sorunlar var. Haliyle bu detaylar, üreticileri zor durumda bırakabiliyor. Öte yandan son tüketiciler, yani bizler de fazlasıyla zor durumda kalıyoruz. Bakalım bu işin sonucunda neler olacak…

İlgili Haberler

>> Huawei Türkiye Gelecek İçin Tohumlar 2022 Programı Başlıyor