Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 Dudak Uçuklatan Fiyatla Geliyor!

Galaxy Z Fold 5
Galaxy Z Fold 4

Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modelleri tüm Dünya’da aynı anda tanıtıldı. İşte Türkiye fiyatı da belli olan modeller hakkında tüm detaylar.

Geçtiğimiz hafta Samsung, 2023 için ikinci Unpacked etkinliğini gerçekleştirdi ve yedi yeni cihazı tanıttı. Bu etkinlikte en çok dikkat çeken modeller ise Galaxy Z Fold5 ve Z Flip5 oldu. Samsung, yeni katlanabilir cihazlarına odaklanan bir dizi tanıtım videosu da yayınladı. İlk olarak, her iki cihazın resmi kutu açılış videoları paylaşıldı ve çevre dostu kutular kullanılarak geri dönüştürülmüş plastiklere önem verildi. Telefonları açarken kutudan çıkarma deneyiminden başlayarak Z Fold5 ve Z Flip5’in temel özellikleri anlatıldı. Her iki cihazın aksesuarları oldukça sade tutuldu; USB-C kablosu, SIM pimi ve hızlı başlangıç kılavuzu gibi temel öğeler bulunuyor.

Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 Dudak Uçuklatan Fiyatla Geliyor!

Samsung Galaxy Z Flip 5

  • Galaxy Z Flip 5 8 GB+256 GB: 44.999 TL
  • Galaxy Z Flip 5 8 GB+512 GB: 47.999 T

Samsung Galaxy Z Fold 5

  • Galaxy Z Fold 5 12 GB+256 GB: 64.999 TL
  • Galaxy Z Fold 5 12 GB+512 GB: 67.999 TL
  • Galaxy Z Fold 5 12 GB+1 TB: 72.999 TL

Galaxy Z Fold 5

Tanıtım videolarında cihazların temel özelliklerine ek olarak mevcut renk seçenekleri de gözler önüne serildi. Galaxy Z Flip 5, yeni 3,4 inçlik Flex ekranıyla mesajlara yanıt verme, widget’ları kullanma ve ana kamerayla özçekim yapma gibi yeni kullanım durumlarına odaklandı. Kullanıcıların kapak ekranıyla etkileşim kurarak farklı işlevleri hızlıca gerçekleştirebileceği vurgulandı. Diğer taraftan, Z Fold5’in tanıtım filmi cihazı eğlence ve çalışma aracı olarak tasvir etti. Geniş 7,6 inçlik Dinamik AMOLED 2X ana ekranının, oyun konsolu, televizyon ve iş bilgisayarı gibi cihazların yerini alabileceği gösterildi. Videoda, Samsung’un yeni katlanabilir cihazının büyük ekran içeriklerini daha etkileyici bir şekilde sunabildiği vurgulandı.

Fiyat tarafında Türkiye’de iPhone modelleri ile hemen hemen aynı fiyat sahip. Fakat katlanabilir ekran teknolojisini sunduğu için, ilgi görüp görmeyeceği henüz belirsiz. Özellikle Z Flip 5 serisi için ilgi göreceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde Samsung’un yeni modelleri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Türkiye’de Aile Şirketlerinin %50’si Kurumsallaşmaya İstekli