Samsung Galaxy Z Fold6 Hakkında Neler Biliyoruz?

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, en önemli katlanabilir ekranlı telefon üreticileri arasında yer alıyor. Haliyle içinde bulunduğumuz 2024 yılında da yeni ürünleriyle boy göstermesi büyük olasılık. Özellikle Z Flip6 ve Galaxy Z Fold6 tarafında beklentiler var. Biz de bu haberimizde, Samsung Galaxy Z Fold6’yla ilgili şu an ne gibi bilgiler var, bunları toparlayıp sizlere sunmak istiyoruz.

Samsung Galaxy Z Fold6, yakın zamanda resmiyet kazanabilecek katlanabilir ekranlı akıllı telefonlardan bir tanesi. Söylentiler, bu yeni ürünün temmuz ayı itibarıyla teknoloji severlerin beğenisine sunulabileceği yönünde. Tabii daha iyi teknik özellikler ve daha iyi tasarım detaylarıyla birlikte.

Samsung Galaxy Z Fold6, temmuz ayında gelebilir

GSMArena sitesinde yer verilen bilgiler, Samsung Galaxy Z Fold6’nın bu temmuz ayı itibarıyla satışa sunulabileceği yönünde. Bildiğiniz gibi bu yaz, Paris’te olimpiyatlar gerçekleştirilecek ve bu organizasyonun sponsorlarından biri de Samsung. Haliyle şirket, olimpiyatlardan hemen önce yeni ürünlerini görücüye çıkarmak isteyecektir. İşte bunlardan bir tanesinin de Z Fold6 olduğu söyleniyor.

Samsung Galaxy Z Fold6 Hakkında Neler Biliyoruz?

200MP kamera detayı

Söylenti bilgilere göre Samsung, bu defa ilk kez 2 tane Z Fold modelini aynı anda satışa sunabilir. Bunlardan bir tanesi, uygun fiyat etiketli Z Fold, diğeri de daha premium Z Fold olabilir. İşte bu premium modelde 200MP ana kameraya yer verileceği konuşuluyor. S24 Ultra’da kullanılan 200MP ISOCELL HP2 sensör, bu yeni üründe de olabilir. Haliyle bu, fotoğraf ve video tutkunları için sevindirici bir gelişme olacaktır. Belki de bu modelin ismi Galaxy Z Fold6 Ultra olur.

Standart Galaxy Z Fold6 ise, Z Fold5’teki kamera kurulumuyla gelebilir.

Yeni bir tasarım

Bu sene satışa sunulacak olan ürünlerde daha ince çerçeve faktörünün olması bekleniyor. Telefon katlı haldeyken 11mm kalınlıkta olabilir. Açıldığında da 5.6mm incelik oranının olacağı söyleniyor. Bu da aslında bu tip telefonlar için fena değil diyebiliriz.

Bu arada, Galaxy Z Fold6 Ultra’nın titanyum çerçeve kullanabileceği ve 239 gram ağırlıkta olabileceği de konuşuluyor.

Peki ya ekran?

Ultra tarafında henüz bir bilgi yok ama Galaxy Z Fold6’nın dış ekranının biraz daha büyüyerek 6.3 inç olabileceği söyleniyor. İç ekranı da tamamen açıldığında 7.6 inç değerine erişebilir ve bir tablet deneyimi sunabilir.

Yeni detaylar oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler:

>> Cloud Revolution NOW 2024 Etkinliğinde İbrahim Ünyeli ile LimonCloud ‘u ve Yapay Zekâyı Konuştuk!