Samsung Katlanabilir Ekranlı Telefonlarında Yeni Tasarım Kullanacak

Samsung katlanabilir ekranlı

Samsung katlanabilir ekranlı telefon modellerinde önemli bir tasarım değişikliğine gitmeye hazırlanıyor.

Samsung, Temmuz ayının sonunda düzenleyeceği Galaxy Unpacked etkinliğiyle birlikte yeni nesil katlanabilir ekranlı akıllı telefon modellerini duyuracak. Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 modellerinin tanıtım tarihi yaklaşırken, cihazlar hakkında bilgiler sızdırılmaya devam ediyor.

Galaxy Z Fold 5 ve Flip 5 modellerine ait yeni görseller ortaya çıktı ve bu görseller sayesinde telefonlar hakkında önemli bir gelişmeyi gözlemleme fırsatı elde ettik. Yeni görsellere göre, yenilenen menteşe tasarımı sayesinde katlanabilir telefonlar artık kapalı haldeyken tamamen düz bir şekilde durabilecekler.

Samsung Katlanabilir Ekranlı Telefonlarda Yeni Tasarım

MySmartPrice tarafından paylaşılan görsellerde, Galaxy Z Fold 5’in tamamen kapalı bir şekilde olduğunu görüyoruz. Bu yeni nesil telefonun değişen menteşe tasarımı sayesinde iki ekranının da tamamen paralel bir şekilde kapanabileceğini söyleyebiliriz.

Samsung katlanabilir ekranlı

Menteşe tasarımındaki bu değişiklikle birlikte Samsung’un katlanabilir ekranlı akıllı telefonları daha sağlam bir yapıya kavuşacak. Ekranların tamamen kapanması, telefonların düşmelere karşı daha dayanıklı olmalarını sağlayacak. Ayrıca telefonların görüntüsü de daha şık bir hale gelecek.

Samsung Katlanabilir Ekranlı Telefonlarda Büyük Bir Değişiklik

Menteşe değişikliği yanında Galaxy Z Flip’te başka bir önemli değişiklik daha bizleri bekliyor. Yeni nesil katlanabilir ekranlı telefon, daha büyük bir kapak ekranına sahip olacak. Büyüyen ekran aynı zamanda uygulama desteğini de beraberinde getirecek.

Söylentilere göre, Galaxy Z Flip 5’in kapak ekranı 3,4 inç boyutunda olacak. Bu özellikle, Motorola Razr+’daki 3,6 inç kapak ekranından biraz daha küçük olacak. Ayrıca, Samsung Galaxy Z Flip 5’in kapak ekranında artık Google uygulamalarının da yer alacağı söyleniyor.

Samsung, değişen menteşe tasarımıyla birlikte katlanabilir ekranlı telefon modellerinin belki de en büyük sorununu çözmüş olacak. Yeni modellerin piyasaya sürülmesini heyecanla bekliyoruz.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S23 Ultra Modeli İçin Yeni Renk Seçenekleri Geliyor