Samsung’a Yeni Satış Sonrası Servis Direktörü: Gökhan Uğurlu

Gökhan Uğurlu, Mart ayı itibariyle “Satış Sonrası Servis Direktörü” olarak atandığı Samsung Electronics Türkiye’deki yeni görevine başladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Gökhan Uğurlu, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Programı’nı tamamladı. Kariyerine 1991 yılında EKA A.Ş.’de Proje Lideri olarak başlayan Uğurlu, 1993-1994 yılları arasında Grundig’de Profesyonel Elektronik Cihazlar Satış Sorumlusu olarak görev yaptı.

Samsung Gokhan Ugurlu

1994 yılında BSH (Bosch Siemens) Ev Aletleri şirketinde çalışmaya başlayan ve 2002 yılına kadar servis departmanında “yeniden yapılandırma”, “verimlilik artışı” ve “müşteri memnuniyeti artışı” gibi farklı projelere imza atan Gökhan Uğurlu, ayrıca bu süre zarfında dünya genelinde kullanılan bir CRM yazılımı geliştirdi.

2002-2004 yılları arasında tüm şirketin süreç odaklı yeniden yapılandırılması sorumluluğunu üstlenen Uğurlu, şirkete önemli ölçüde verimlilik ve hız arttırımı kazandıran bu projeyle, dünya çapında aldığı çeşitli ödüllere “BSH Best Practice Award” ödülünü de ekledi. 2004 – 2014 yılları arasında Satış Sonrası Servis Direktörlüğü görevini yürüten Uğurlu, bu süre zarfındaki başarılarından ötürü gerek yurtiçinde gerek yurtdışında çeşitli ödüllere layık görüldü.  

Kaspersky Lab Siber Tehdit İnteraktif Harita’yı Çıkardı