Sanal Giydirme Teknolojisi Türkiye’de

Sanal Giydirme Teknolojisi Türkiye’de

Google News Abone Ol

İHG Bilgisayar ‘ın distribütör olduğu (Fitting Reality Prova ) teknolojisi Butix.net içerisinde uygulanarak, tüketicinin beğendiği kıyafetleri sanal ortamda oluşturulan simülasyonla test edebilmesini sağlıyor. Giysiyi, boyu ve kilosuna göre farklı bedenlerle test edebilen tüketici, aklında soru işareti kalmadan alışverişini yapabiliyor.

Sanal Giydirme isimli bu teknolojiyi kullanmak için, tüketici kendine Shape ID oluşturarak sisteme fotoğraflarını yüklüyor. Sistem tüketicinin verdiği beden ölçüleri ve fotoğrafı kullanarak kullanıcının sanal bir simülasyonunu oluşturuyor. Hollywood filmlerinde kullanılan özel efekt sistemine benzeyen sanal mankeniniz, Butix.net üzerinden satın aldığınız kıyafeti denemenizi sağlıyor. Tüketiciye kişisel hizmet sunmayı hedefleyen Butix.net e-ticaret sektöründe rakiplerine bu vizyonla fark yaratacak.Batuhan Bulak

Sistemi Türkiye pazarına getiren İHG Bilgisayar Yöneticilerinden Batuhan Bulak konuyla ilgili ; “İHG Bilgisayar olarak distribütörlüğünü üstlendiğimiz bu sanal giydirme teknolojisi ile Türkiye ekonomisinin geleceğine katkı da bulunmak istiyoruz. İş Ortağı olduğumuz Fitting Reality PROVA teknolojisiyle Türkiye’de e-ticarete soğuk bakan devasa bir tüketici kitlesinin kaygılarını giderdik. Butix.net’te uyguladığımız bu sistemle ilk etapta sitenin Türkiye çapında tanınan bir e-ticaret sitesi olmasını istiyoruz.  Uzun vadede, Sanal Giydirme teknolojisinin ülkemizde hizmet veren tüm e-ticaret sitelerinde standart olmasını hedefliyoruz” dedi.


CEVAP VER