SAP Türkiye Satış Destek Organizasyonu’nda Yeni Yapılanma

SAP Türkiye Satış Destek Organizasyonu’nda Yeni Yapılanma

PAYLAŞ

SAP, 2014’e yönelik stratejileri çerçevesinde yeni atamalara imza attı. Bu kapsamda, SAP Türkiye’nin çözüm yönetimi organizasyonundaki iki önemli direktörlük görevine Ahmet Engin Tekin ve Özgür Odabaşıoğlu getirildi.

SAP, teknoloji çözümleri ve yenilikçilik alanındaki liderliğini Türkiye’de de sürdürerek, Satış Destek organizasyonunu SAP’nin global yapısına paralel olarak yeniden düzenledi. Bilgi teknolojileri ile inovasyonu artırmayı şirketlerin önceliği haline getirmeyi hedefleyen SAP Türkiye, Satış Destek içerisinde yer alan Teknoloji ve Inovasyon organizasyonunun başına Ahmet Engin Tekin’i, Uygulama ve Endüstriler organizasyonun başına Özgür Odabaşıoğlu’nu getirdi.

OzgurOdabasioglu

1994 yılında Kurucu Ortak olarak ASU Yazılım’da çalışma hayatına başlayan Özgür Odabaşıoğlu IT sektöründe Elikasu ve Itelligence bünyesinde yönetici pozisyonlarında kariyerine devam etti. Türki cumhuriyetler, Doğu Avrupa ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkede önemli projelere imza attı. Elektrik dağıtım ve bankacılık konusunda inovatif projeleri Tübitak destekleri ve patentler ile ödüllendirildi.  2012 yılından bu yana SAP Türkiye bünyesinde Satış Yöneticisi olarak görev aldı.

AhmetEnginTekin

SAP Türkiye, bu atamalarla birlikte satış destek organizasyonunda “Teknoloji ve Inovasyon” ve “Endüstri ve Uygulamalar” olarak iki ayrı uzmanlığa odaklanıyor. “Teknoloji ve İnovasyon” grubu; kurumlar için veri yönetimi, iş analitiği ve mobil teknolojiler ile çözümler geliştirmenin yanı sıra, Üniversite ve Start-up firmalar ile iş birliktelikleri oluşturacak ve girişimciliği destekleyen inovatif projeler de geliştirecek. “Endüstri ve Uygulamalar” grubu ise uzmanlık sahibi olduğu endüstriyel çözümler, bulut bilişim ve iş birimi çözümlerini hayata geçirecek.

Son yıllarda özellikle bellek içi teknolojiler, büyük veri, nesnelerin interneti (internet of things) ve öngörüye dayalı analizler gibi konularda yatırımlarını, başarı hikayelerine dönüştüren SAP, Ahmet Engin Tekin ve Özgür Odabaşıoğlu’nun liderliğinde endüstri uzmanlığını, yeni nesil teknolojileri ve design thinking – tasarım odaklı düşünce tekniğini kullanarak,  kurumların inovasyon ve büyüme ihtiyaçlarını destekleyerek verimlilik ve rekabetçilik artışı sağlamayı hedefliyor.

 

Türkiye’nin İlk Banka İnternet Sitesi isbank.com.tr Yenilendi

 


CEVAP VER