Şarjı bitmeyen telefon Tecno Spark 7, tanıtım için gün sayıyor

Tecno Spark 7

Hindistan’da tanıtılacak olan, Tecno Spark 7 modeli, devasa bataryası dahil birçok özelliği ile karşımıza çıktı. İşte tüm bildiklerimiz.

Tecno Mobile tarafından Hindistan’da tanıtılacak yeni model Tecno Spark 7 hakkında ilk detaylar belli oldu. Henüz işlemci RAM gibi teknik detayların ortaya çıkmadığı belirtelim. Fakat ekranı ve bataryası ile ilgili çoğu özellik karşımıza çıktı. Yakında tanıtılacak olan modelin tanıtımı ile birlikte, diğer özellikleri de belli olacaktır. İşte günler sonra tanıtılacak modelin ortaya çıkan tüm özellikleri.

Tecno Spark 7 neler sunuyor

İlk olarak genel detaylarını incelediğimizde ön panelinde damla çentikli bir ekran tasarımı görmekteyiz. Fakat damla çentiğin yanı sıra çerçevelerinin biraz kalın olduğunu belirtelim. Uygun fiyatlı bir telefon olarak satışa sunulması beklendiği için bunun gibi detayları görmezden gelebiliriz.

Tecno Spark 7

Arka tarafında baktığımızda ise dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor. İlk bakışınızda bu kameraları üçlü zannedebilirsiniz .Fakat yakından baktığımızda ise en alttaki dairenin AI yazılı boş bir daire olduğunu görüyoruz. Muhtemelen cihazın tasarımını iyileştirmek için yapılmış olabilir. Kameraların çözünürlükleri konusunda henüz net bir bilgi yok. Fakat bir tanesi ama kamera, diğer iise derinlik kamerası olarak karşımıza çıkacaktır. Bu kamera kurulumunun yanında ise LED flaş bulunuyor.

Bu arka kamera kurulumunun kenarına yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucusu bulunuyor. Artık bu sensörün arka kameraya konumlandırılması olayının bayağı bir eskidiğini söyleyebiliriz. Yani Tecno, bu modelinde kilit tuşuna entegre edilmiş bir parmak izi okuyucusu sunsaydı, tasarım olarak daha iyi olduğunu söyleyebilirdik.

Tecno Spark 7

Cihazda en çok dikkat çeken özelliğin ise batarya kapasitesi olduğunu söyleyelim. 6.000 mAh değerinde devasa bir bataryaya sahip olan Tecno Spark 7 modeli, kullanım süresi açısından oldukça tatmin ediyor. Ortaya çıkan bilgilere göre yeni cihaz, 41 güne kadar bekleme süresi vadediyor.

9 Nisan tarihinde tanıtılacak model, ilk olarak Hindistan’da kullanıcıların beğenisine sunulacak. Cihazın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat söz konusu markanın daha önceki modellerinin Türkiye’de satıldığı biliniyor. bu yüzden bu modelin da satılma ihtimali var.

İlgili Haberler

>> En Popüler Akıllı Telefon Modelleri Bakın Hangileri Oldu: Bomba Gibi Liste (28 Mart – 3 Nisan)

>> Akıllı Telefon Üreticileri LG Üzerinden Ders Almalı: Sektörel Rekabet Giderek Sertleşiyor