SES ’ten Bulut tabanlı çözümler

SES, Bulut,

SES, yayıncılar için yeni Microsoft Azure tabanlı medya hizmetleri sunacağını ve uzak, kırsal, az hizmet ulaşan yerlerdeki işletme ve hükümet alanlarını Azure’a bağlamayı planladığını duyurdu.

Bu çözümlerin SES’in bulut ölçeği döneminde uydu ve kara şebekelerini dönüştürme stratejisinin bir parçası olduğu belirtiliyor. Dünyanın önde gelen uydu operatörü SES bu çözümlerle; uydu özellikli ağların ve servislerin küresel iletişim ekosisteminin kesintisiz bir uzantısı olan açık ve yazılım tanımlı bir ortamı kullanma taahhüdünü yerine getirecek. Bu stratejinin bir diğer kısmıysa 2019 Ağustos’unda; Amdocs’un ağ fonksiyonları sanallaştırma (NFV) teknolojisini Azure’da kullanarak Açık Ağ Otomasyon Platformu (ONAP) kullanan ilk uydu operatörü olacağını açıkladığı zaman gerçekleşmişti. SES, ONAP’ı kullanarak; tamamen otomatik ve standartlara dayalı bir çalışma ortamında, SD-WAN, sanallaştırılmış Geliştirilmiş Paket Çekirdek (vEPC); güvenlik ve daha fazlası gibi yeni hizmetlerin yaratılmasını ve sunulmasını yönetebilecek.

SES, doğrudan bulut bağlantısı ile akıllı ağ otomasyonu ve hizmet düzenleme girişimleri sunmayı planlıyor:

  • Azure Yayıncılık-Sınıfı Yönetilen Video Hizmeti– Uydu video dağıtımında endüstri lideri olan SES bu hizmet kapsamında, Azure’da yayın düzeyinde yönetilen bir video sunumu oluşturuyor. Yeni bulut hizmeti, yayıncıların çeşitli cihazlarda birinci sınıf görüntüleme deneyimi için tüketici talebine ayak uydurmalarına yardımcı olarak içerik alımından yayınlamaya kadar tüm video dağıtım değeri zincirine ölçek; esneklik ve kalite güvencesi getiriyor.
  • Azure ExpressRoute Uydu Bağlantısı –Azure ExpressRoute bağlantılarının bir ortağı olarak SES, çok yörüngeli uyduları; küresel ağ geçidi ağı ve dünya çapındaki ana karasal ağ altyapısı sunarken küresel erişim ve fiber benzeri performans sağlıyor. Azure ExpressRoute’un, GEO uyduları ve MEO takımuydu portföyüne sahip ilk uydu ortağı olan SES, Azure müşterilerinin erişimini büyüterek bulut hizmetlerini kurumsal ve hükümet sitelerine getirmeyi amaçlıyor.

SES ayrıca, müşteri ve ortakları için kesintisiz bir hizmet deneyimi sunmak amacıyla; müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) platformunu Microsoft Dynamics‘e taşıyor. Bulut tabanlı bir satış ve hizmet çözümüne dönüşüm, SES ile ortakları arasında verimlilik ve iş birliğinin arttığı sonucuna dikkat çekiyor.

Bosch, AI kamera geliştirdi