Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Dijital Teknoloji Geliştiriciler’i destekliyor!

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi

SAS ve Türkiye Bilişim Vakfı iş birliğiyle yürütülen Dijital Teknoloji Geliştiriciler projesine Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi destek verdi.

Türkiye Bilişim Vakfı ile SAS iş birliğiyle yürütülen Dijital Teknoloji Geliştiriciler projesi büyümeyi sürdürüyor. Uzun dönemde üniversite seviyesinde. 50 bini aşkın gence veri bilimi alanında hem çevrim içi hem. de fiziki eğitimlerle ulaşmayı hedefleyen proje kapsamında, geleceğin dijital dünyasına daha hızlı adapte olma amacına yönelik gerçekleştirilen girişimlere, SBM’nin desteğiyle farklı ve yeni aktiviteler de ekleniyor.

SAS’ın, Türkiye’nin önemli üniversiteleri ile paylaştığı bilgi birikimini. daha fazla kişiye ulaştırma amacıyla yola çıktığı proje, Türkiye’nin dijitalleşme sürecini hızlandırabilmek. ve veri bilimi alanında ülkenin ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağına ulaşmayı hedefliyor. TBV ve SAS’ın bu projedeki yeni teknik ana sponsoru olan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, Dijital Teknoloji Geliştiriciler programının bir parçası. olan öğrencilere staj imkanı sunarken, ileri analitik ve yapay zeka projelerinde yer alma olanağı da sağlamayı planlıyor.

Arayüz tasarımcıları, bilgisayar programcıları ve yazılım geliştiricilerinin bir araya gelip yeni projeler gerçekleştirdikleri yarışmalar olan hackathon düzenleme. etkinliklerinin de gündeminde yer aldığı projede, kariyer günleri benzeri aktivitelerle üniversitelerde öğrencilerle bir araya gelmek de SBM’nin yeni iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikler arasında yer alıyor.

SmartMessage 2020’de yurtdışı gelirleri ile şaşırtacak

SBM’nin projeye katkısından memnuniyet duyduğunu ifade eden SAS Türkiye ve Orta Asya Bölgelerinden Sorumlu Genel Müdürü Tayfun Topkoç şöyle konuştu: “SAS sektörüne liderlik eden bir şirket olarak ticari faaliyetleri dışında bulunduğu topluma ve gençlere olan inancıyla Türkiye’ye her zaman katkı sunmak üzere çalışıyor. TBV ile başlattığımız Dijital Teknoloji Geliştiriciler projesi çok sayıda. üniversitenin dahil olması, çevrim içi eğitimlerin fırsat eşitliği sağlaması ve özel sektörden ve kamudan aldığı desteklerle büyümesini sürdürürken etkisini de artırıyor. Bu önemli projeye teknik sponsorluk rolüyle katkılar sunacak SBM’ye çok teşekkür ediyorum. Sorumluluğumuzun bilinciyle projemizi büyüterek geleceğimiz olan gençlere yatırım yapmaya devam edecek ve ülkemizin geleceğine katkı sunmak üzere özveriyle çalışmayı sürdüreceğiz.”

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi

TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı ise şunları söyledi: “İlk Sanayi Devrimi’ni başlatan kömür, yerini petrole bıraktı; o da şimdi yerini doğal kaynaklara bırakıyor… Bizler de yerimizi dijital döneme doğan gençlerimize bırakmaya hazırlanıyoruz. Gençlerimize, geleceğin dünyasına yeni bir gözlükle bakıp her türlü konuda çözümün bir parçası olmaları, akılcı modeller ile teknolojiyi de doğru kullanarak ilerlemeleri ve topyekûn bir kalkınma amacıyla değer üretmeleri için gereken desteği mutlaka vermeliyiz. Bizim görevimiz onların yolunu açmak ve ihtiyaçları olan yetkinlikleri elde etmeleri için gereken ortamı ve eğitimleri sağlamak.”