Silent Hill 2 Remake Yapım Sürecinin Bitmesine Ne Kadar Kaldı?

Silent Hill 2 Remake, oyun severler tarafından merakla beklenen oyunlardan bir tanesi. Gerçi geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve aksiyona odaklanan video, pek çok hayran için hayal kırıklığı yaratmıştı. Zira psikolojik detayların ön planda olduğu ve daha akıcı detaylara sahip bir cehennem tasviri hayal ediliyor. Belki de oyun tamamlandığında böyle olacaktır, ne dersiniz?

Silent Hill 2 Remake’in geliştirilme süreci devam ediyor. Bloober Team tarafından geliştirilen oyunda, Epic Games’in Unreal 5 oyun motorundan yararlanılıyor. Ve tabii yayıncı koltuğunda da Konami var ki son yıllarda Konami ile oyuncuların arasının ciddi şekilde açık olduğu bir gerçek.

Silent Hill 2 Remake’in bu sene içinde çıkması bekleniyor

Bu yaklaşmakta olan yeni oyunun yapımcıları arasında yer alan Motoi Okamoto, geçtiğimiz günlerde Japonya’nın sevilen video oyun yayınlarından Famitsu’ya bir röportaj verdi. Röportajın ana başlığı Silent Hill: The Short Message idi. Ama Remake projesinden de kısaca bahsetmeyi ihmal etmedi.

Okamoto, remake projesinin geliştirilme sürecinde artık finale geldiklerini ve oyunun yakın zamanda tamamlanacağını bildirdi. Eğer bir aksilik olmazsa, bu sene içinde Silent Hill 2 Remake’i oynayabileceğiz. Pek fazla bilgi paylaşmayan yapımcı, bu remake sürümünün zihninizde yer alan Silent Hill 2’yle aynı olduğunu belirtiyor. Bu aslında iddialı bir söylem. Umuyoruz öyledir.

Silent Hill 2 Remake Yapım Sürecinin Bitmesine Ne Kadar Kaldı?

Peki nereden çıktı bu The Short Message fikri?

Motoi Okamoto, bunun bir ar-ge, yani araştırma geliştirme çalışması olarak ortaya çıktığını ve sonrasında da özellikle gençlerin oynayabilmesi için ücretsiz olarak indirilmeye sunulduğunu belirtiyor.

Silent Hill, bilinen bir marka ama uzun süredir serinin canlı olduğunu söylemek güç. Dolayısıyla yapımcılar, bu markayı ayağa kaldırmak ve günümüze taşıyabilmek için bir takım deneme yanılma yöntemleriyle uğraştıklarını belirtiyor. Aynı zamanda günümüzde sosyal medya kullanımı, zorbalık ve yine sosyal medyada yaşanan diğer üzücü olayları da göz önünde bulundurarak The Short Message’i hazırladıklarını ifade ediyor.

Kısa bir oyun süresi sunan The Short Message, aslında son yıllarda satışa sunulan “kaçış” temalı psikolojik korku oyunlarından da esintiler taşıyor. Çok güçlü bir yaratığı öldürme şansınız sıfıra yakın olduğunda, siz de onu yok etmeye çalışmaz ve hayatta kalmak için kaçmaya çalışırsınız. Bu eğer çok uzun bir serüven olursa, can sıkabilir. Bu yüzden de interaktif bir film gibi düşünerek daha kısa deneyim sunmak, deyim yerindeyse “Tam tadında olmuş.” diyebilmek için önemlidir.

Bu arada, Silent Hill: The Short Message’ı şu an PlayStation 5 konsolu için ücretsiz olarak indirebildiğinizi belirtelim. Oyunu şimdiye kadar 2 milyondan fazla kişi indirip oynadı bile!

İlgili Haberler

>> Ve Xbox’ın Geleceği Bu Tarihte Belli Oluyor!