Şirketler Baskı Yönetimi Konusunda Dikkatli Olmalı

1982 yılından bu yana dokümantasyon sektöründe faaliyet gösteren ve Japon KYOCERA Document Solutions’un Türkiye distribütörü olan Bilgitaş, müşterilerine Dijital Çok Fonksiyonlu Fotokopiler, Lazer Yazıcılar, Geniş Format Yazıcılar, Doküman Üretim Sistemleri, Dijital Renkli Baskı Makinaları, Yazılım ürünleri ve Sayfabaşı anlaşma hizmetinden oluşan geniş bir portföy ile katma değer sunmaktadır.  

Çok fonksiyonlu fotokopi ve lazer yazıcı pazarındaki son trendlere baktığımızda renkli ve dokunmatik ekranlar, kolay yönetilebilirlik, makine üzerinde çalışan uygulamalar, güvenlik, mobil baskı ve çevre koruma konularının gündemde olduğunu söyleyebiliriz.

KYOCERA’nın yeni ürünlerinin çoğunda renkli dokunmatik ekran bulunmakta olup özellikle bazı yeni nesil ürünlerindeki ekranların cep telefonlarındaki gibi “Swipe/kaydır” özelliği kullanıcılara üründeki pek çok özelliği kısa sürede inceleme imkânı sağlamaktadır. Yeni nesil KYOCERA yazıcılarda var olan kullanıcı profili özelliği ile de cihazlardan alınan renkli ve siyah beyaz çıktılar sınırlandırılabilerek, kullanıcıların baskı adetleri kontrol altında tutulabilmektedir. HyPAS yazılım geliştirme platformunu destekleyen ürünlerle Doküman Yönetim Sistemleri (DMS) ve Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) sistemleri ile bağlantı kurulabilmektedir. KYOCERA ürünleri ECOSYS konsepti çerçevesinde üretilmekte olup, Energy Star çevre etiketine (eco label) sahip çevre dostu ürünlerdir.turkay cevre-1

Günümüzde şirketler hem maliyet kontrolü sağlamak hem de daha az kâğıt tüketerek çevreye zarar vermemek adına dokümantasyon maliyetlerini minimum düzeyde tutmayı prensip haline getirmişlerdir. Bu bağlamda, şirketlerin çoğu Baskı Hizmetleri Yönetimi konusunda destek almaya başlamışlardır.  Bilgitaş, Sayfabaşı Anlaşma Hizmeti kapsamında Düşük Toplam Sahip Olma Maliyetine sahip KYOCERA fotokopi ve yazıcılar ile şirketlerin dokümantasyon maliyetlerini ciddi oranda azaltmaktadır.  Equitrac ve MyQ yazılım çözümleri sayesinde müşterilerinin güvenli baskı alması sağlanır. Ayrıca son yıllarda tablet bilgisayarların ve akıllı telefonların sıklıkla kullanılması sonucunda Mobil ve Bulut Bilişim teknolojilerine olan ihtiyacı arttırmaktadır. Yeni nesil KYOCERA çok fonksiyonlu fotokopiler ve yazıcılar bulut baskı uygulamalarını destekleyecek şekilde tasarlanmakta olup Airprint özelliğini barındırmaktadır.

Türkay Terzigil 
Bilgitaş Pazarlama ve İş Geliştirme Koordinatörü