Qualcomm Mobil Cihazlara Yenilik Getirecek Snapdragon 710 Mobil Platformu’nu Tanıttı

Qualcomm Mobil Cihazlara Yenilik Getirecek Snapdragon 710 Mobil Platformu’nu Tanıttı

PAYLAŞ

Yeni bir mimari sunan Snapdragon 710 Mobil Platformu, 600 sınıfıyla kıyaslandığında aşağıdaki alanlarda gözle görülür derecede performans geliştirmelerine sahip.

Snapdragon 710, çok çekirdekli yapay zeka motoru ve sinirsel ağ işleme kapasitelerine sahip yapay zeka için verimi yüksek olan mimariler ile tasarlanmış bir mobil platform.

Snapdragon 710 Performans ve Batarya

Platformun yeni mimarisi daha üstün güç verimliliği, daha uzun süren batarya ömrü ve kullanıcı deneyiminde genel bir gelişme sunacak şekilde tasarlandı. Adreno 616 Görsel İşleme Alt Sistemi mimarisinde gerçekleştirilen gelişmeler ile Snapdragon 710’u teme alan cihazlarda Snapdragon 660 ile kıyaslandığında oyun oynarken veya 4K HDR videoyu tekrar oynatırken gerçekleşen güç tüketiminde yüzde 40, video yayınlarken de yüzde 20 azalma görülmesi hedefleniyor. Ek olarak ARM® Cortex™ teknolojisi üzerinde kurulan yeni Kryo 360 mimarisi de Snapdragon 660 ile kıyaslandığında yüzde 20 performans artışı, yüzde 25 daha hızlı web taraması ve uygulamanın ilk defa açılırken yüzde 15 daha fazla hız sağlaması için optimize edildi.

En yeni Qualcomm Quick Charge 4+ teknolojisiyle kullanıcılar 15 dakika içerisinde yüzde 50 şarja sahip olabiliyor.

Bağlanırlık Özellikleri

Snapdragon 710, 800 Mbps’ye kadar indirme hızlarını destekleyen Kategori 15 LTE modemi olan yeni Snapdragon X15 LTE modemine sahip. Bu modem, 700 serisini 4G LTE’nin en gelişmiş özelliklerinden bazılarıyla buluşturuyor. Bu özellikler arasında 4×4 MIMO teknolojisine sahip olmayan cihazlarla kıyaslandığında daha hızlı indirme hızı için sinyalin zayıf olduğu durumlarda ve kalabalık yerlerdeki Lisans Destekli Erişim (LAA) durumlarında yüzde 70 daha fazla indirme hızı sunan 4×4 MIMO teknolojisi (2 taneye kadar kümelenmiş taşıyıcılar) yer alıyor.

Snapdragon 710 aynı zamanda en gelişmiş Wi-Fi özellikleri ve gelişmiş Bluetooh 5’in ultra düşük güçte çalışan kablosuz kulaklarını destekleyen çoklu ses yayınının yer aldığı gelişmiş kablosuz teknoloji suiti de sunuyor.

Yapay Zeka ve daha fazlası

Bu yeni platform, akıllı telefonları kullanıcılar için çok çekirdekli yapay zeka motorunun güç sağladığı kamera ve ses alanlarında özelleştirilmiş bir deneyime dönüştürüyor. Yapay zeka motoru sayesinde Snapdragon 660 ile kıyaslandığında yapay zeka uygulamalarında iki kat performans iyileştirmesi sunuyor. Yapay zekanın kapasitelerini kullanan Snapdragon 710, neredeyse hiç çaba harcamadan içerik açısından zengin fotoğrafların ve videoların yakalanmasını ve oluşturulmasını ve doğal etkileşimler için ses ve konuşma düzeninin kişiselleştirilmesini sağlıyor. Heterojen bilişim ile Snapdragon 710 Mobil Platformu’nun yeni geliştirilen mimarisi, cihazın içindeki yapay zeka uygulamalarıyla uyum içinde çalışacak şekilde tasarlanarak onların hızla, öngörüyle ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Mobil platformun yeni mimarisinde Qualcomm Hexagn DSP, Qualcomm Adreno Görsel İşleme alt sistemi ve Qualcomm Kryo işlemcisi de yer alıyor.

Fotoğraf/Video Çekimi

Yeni Qualcomm Spectra 250 ISP, düşük ışıkta daha üstün fotoğraf çekimi, gürültüyü azaltma, hızlı odaklama, görüntüyü dengeleme, pürüzsüz yakınlaştırma ve gerçek zamanlı bokeh efektleriyle profesyonel seviye kaliteye sahip resimlerin ve videoların yakalanmasını geliştiriyor. Qualcomm Spectra 250 ISP, tekil ISP ile 32 MP, çift ISP ile 20 MP’e kadar süper çözünürlükler sunuyor. Ek olarak Snapdragon 710’un içindeki yapay zeka motoru, video tarzının aktarılmasını, derin portre modlarını ve aktif derinlik algılayıcısıyla Face ID veya Unlock’u pürüzsüz, hızlı bir şekilde destekliyor.

Görüntüleme özellikleri 

Snapdragon 710, HDR videoların ve uygulamaların görüntülenmesinde 4K HDR geri oynatım özelliği sunuyor. Bu özellik 800 sınıfı dışındaki bir üründe ilk defa yer alıyor. 4K HDR geri oynatımı, Snapdragon 710’a daha fazla parlaklık, daha geniş renk gamı ve renk derinliği sunuyor. Böylece en popüler video yayını hizmetleri üzerinden 4K HDR destekli içerik görüntülendiğinde gelişmiş görsel kaliteye sahip oluyor.

Snapdragon 710 Mobil Platformunun 2018’in ikinci çeyreğinde tüketici cihazlarında yer alması bekleniyor.Yeni bir mimari sunan Snapdragon 710 Mobil Platformu, 600 sınıfıyla kıyaslandığında aşağıdaki alanlarda gözle görülür derecede performans geliştirmelerine sahip.


CEVAP VER