SNI Teknoloji Olarak İşletmeleri Vergi Uyumluluk Risklerine Karşı Koruyoruz

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen “SNI ile Dijital Dönüşümün Yolculuğu: Adaptasyon ve Uyum” etkinliğinde SNI Teknoloji CEO’su ve Kurucu Ortağı Cem Yurdakul İle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Bakın Cem Bey sorularımıza nasıl yanıtlar verdi…

Bizlere SNI Teknoloji’den bahseder misiniz? Neler üzerine odaklanmış durumdasınız?

SNI Teknoloji olarak 2006 yılından bu yana müşterilerimize Vergi Uyumluluk ve KDV Raporlama çözümleri sunuyoruz. Halihazırda Avrupa, Asya, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da dahil 30’dan fazla ülkede 1000’den fazla müşteriye hizmet vermekteyiz. Aynı zamanda birçok yerli ve yabancı ortakla da iş birliği yapmaktayız. Bu sayede pek çok büyük markanın, çok uluslu şirketin küresel vergi teknoloji ortağı olduk.

Dijitalleşme vergi sistemi dünyada regülasyonlara bağlı olarak hızla değişirken, biz SNI olarak işletmeleri vergi uyumluluk risklerine karşı koruyoruz. Hem yerinde hem bulutta hem de hibrit bir modelde uygulanabilen uçtan uca çözümler sunuyoruz. Müşterilerimize zaman kazandırmak, maliyetleri düşürmek ve riskleri azaltmak için yardımcı oluyoruz.

SNI Teknoloji Olarak ürettiğiniz çözümleri farklı ülkelerde kullanıyorlar. Bu ülkelerin düzenlemelerine uyum sağlamak zor mu? Nasıl yapıyorsunuz?

Evet, ürünlerimiz 30’dan fazla ülkede global ve lokal müşteriler tarafından kullanılıyor. Her ülkenin vergi regülasyonlarına uyum sağlayacak kadar esnek ve hızlı bir yapıda olmak oldukça önemli. Bu süreci, her ülkenin yerel yasal gereksinimlerine ve sektör standartlarına uygun bir titizlikle yönetiyoruz. Her ülkenin vergi regülasyonlarını anlık düzenli olarak yakından takip eden bir ekibimiz var. Bu konuda yatırımlar yaptık ve yapıyoruz. Farklı ülkelerde ihtiyac halinde iş ortakları ile de yerinde zamanında takip sağlıyoruz. Uluslararası organizasyonlarda bulunmaya gayret ediyoruz. Bu sayede uluslararası camiada da kuvvetli bağlantılarımız, güçlü bir çevremiz oluştu. Entegrasyon süreci tamamlandıktan sonra destek birimlerimiz müşterilerimizin tüm yolculuğunda yanında oluyor.

Hızla gelişen bir teknoloji çağındayız. Sizce gerçekleştirdiğiniz iş modelinin gelecekte nasıl var olacağına inanıyorsunuz?

Günümüze ayak uydurmak için iş modellerinin de sürekli olarak güncellenmesi ve tüm süreçlere adapte edilmesi gerekiyor. SNI Teknoloji olarak, geleceğin iş dünyasında var olabilmek için sürekli olarak inovasyona ve değişime odaklanıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamak, onların değişen taleplerine yeni çözümler bulmak için çalışan bir ekibimiz var. Biz bir Teknoloji şirketiyiz ve tüm dünyada gelişen teknolojileri takip ederek iş modelimize uygulamak da teknik ekiplerimizin önceliği. Çok araştıran ve okuyan bir ekibiz. Gelişen teknolojilere hızlı adapte oluyoruz bu da bizi teknolojiler anlamında bir adım öteye taşıyor.

Yeni mezun bir kişiye veya kariyerine yeni başlayan bir kişiye iş dünyası konusundaki tavsiyeleriniz nelerdir?

Bu çağda kendini geliştirmek ve yeniliklere açık olmak oldukça önemli. İşbirliği ve iletişim becerilerini mutlaka geliştirsinler, farklı perspektiflerden bakabilmeyi öğrensinler. Doğru riskleri almak ve yeniliklere cesaret edebilmek kişiyi her daim ileri götürecektir. Senelerdir hiç değişmeyen en önemli konu ise her zaman dürüst ve etik bir şekilde hareket etmek.

SNI Teknoloji CEO’su ve Kurucu Ortağı Cem Yurdakul
SNI Teknoloji CEO’su ve Kurucu Ortağı Cem Yurdakul

İlgili haberler

>> Yeni Nesil Müşteri Deneyimi Yönetimi Araştırmasının  Sonuçları Açıklandı