Son Nokia Telefon Bu Olabilir: Nokia G22! Evet, Başka Olmayacak!

HMD, şeftali renkte Nokia G22 telefonunu satışa sunduğunu duyurdu. Bu model, aslında geçtiğimiz sene satışa sunulmuştu ama o sıralar sadece gri ve mavi renkler sunuluyordu. Şimdi bunlara bir de şeftali rengi eklendi. İlginç olan ise, “Artık Nokia markalı akıllı telefon yapmayacağız.” açıklamasının hemen ardından böyle bir hamlenin yapılması.

Şeftali renkli Nokia G22 duyuruldu. Giriş seviyesinde konumlandırabileceğimiz ürün, ekonomik fiyatlı bir Android çözümü. Aslına bakarsanız bu telefon, geçtiğimiz sene satışa sunulmuştu. Bir yıl sonrasında da yeni renk seçeneği, yani şeftali duyurulmuş oldu.

Son Nokia telefon: Nokia G22 ne gibi özelliklere sahip?

8.5mm kalınlıktaki telefon, 196,2 gram ağırlıkta.

Ürün, gri, mavi ve şeftali olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip.

Toz ve su sıçramalarına karşı dayanıklı olduğu bildirilen cihaz, plastik çerçeve ve ekranda Corning’in Gorilla Glass 3 korumasına sahip.

Nokia G22, 6.5 inç IPS ekrana sahip ve bu ekran, 720 x 1600 çözünürlük sunuyor. Aynı zamanda 90Hz tazeleme değeri de var.

Cihaz, gücünü 12nm üretilen Unisoc T606’dan alıyor. Buna 4/6GB RAM ve 64/128/256GB dahili depolama eşlik ediyor. microSD kart desteği de var.

Cihazın arka tarafında 50+2+2MP’den oluşan üçlü kamera sistemi mevcut. Ön tarafta da 8MP selfie kamera var.

Nokia G22’nin pil kapasitesi ise, 5050mAh ve 20w kablolu hızlı şarj özelliği var.

Son Nokia Telefon Bu Olabilir: Nokia G22! Evet, Başka Olmayacak!

HMD, artık akıllı telefonlarda Nokia markasını kullanmama kararı aldı

Evet, bundan birkaç gün önce, HMD’den gelen haber, adeta bir devrin sonu anlamını taşıyor. Bundan sonra Nokia markalı akıllı telefonlar, tabletler ve kablosuz cihazlar görmeyeceğiz. Şirket, muhtemelen MWC 2024’te bir toplantı gerçekleştirerek artık HMD markasıyla yol alacak. En azından şu an söylentiler bu yönde.

Aslına bakarsanız Nokia, bundan 20 sene öncesine kadar dünyanın en önemli üreticilerinden biriydi ama “akıllı telefon” akımına iyi ayak uyduramadı. Daha sonra Microsoft’un hamlesiyle Windows Phone ailesinde boy gösterdi ama bu işletim sistemi de kullanıcıların öncelikli tercihleri arasında değildi. Android tarafında telefonlar yapılsa da, bunlar genellikle uygun fiyatlı modeller olarak boy gösterdi. Marka, günümüzde hâlâ tuşlu cep telefonları tarafında dünyanın en iyilerinden.

İlgili Haberler

>> iPhone 15 Pro Max vs Galaxy S24 Ultra! Hangisi Önde?