Sony, Play at Home etkinliği için 10 PS4 oyununu ücretsiz veriyor


Sony, korona virüs nedeniyle düzenlediği Play at Home etkinliği kapsamında ücretsiz oyun vermeye devam ediyor. Bu etkinlik kapsamında 25 Mart –  14 Mayıs tarihleri arasında 10 oyunu ücretsiz verecek. İşte detaylar. 

Japon merkezli teknoloji üreticisi Sony, Playstation sahiplerine özel oyunlar dağıtmaya devam ediyor. Play at Home isimli etkinlikte oyunlara dağıtan teknoloji devi 10 oyunu dağıtacak. Bu oyunların 9 tanesini 25 Mart – 22 Nisan tarihinde dağıtacak. Ayrıca son oyun olan Horizon Zero Dawn ise 19 Nisan – 14 Mayıs tarihlerinde verecek.

PlayStation ücretsiz olarak vereceği bu oyunları 25 Mart TSİ 06.00 tarihinde verecek. 9 oyunu son olarak 22 Nisan TSİ 06.00 alabileceksiniz. Oyunları bu tarih aralığında kütüphanenize eklerseniz sonsuza kadar sahip olabileceksiniz. Sony’nin vereceği oyunların 4 tanesinin VR oyunu olduğunu ayrıca belirtelim.

Sony, PlayStation sahiplerine vereceği oyunlar

Sony

  • Rez Infinite
  • ABZU
  • The Wıtness
  • Enter the Gungeon
  • Subnautica
  • Moss (PlayStation VR)
  • Astro Bot Rescue (PlayStation VR)
  • Paper Beast (PlayStation VR)
  • Thumper (PlayStation VR)

Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki verilen bu ücretsiz 9 oyunun kullanıcılar tarafından pek fazla beğenilmediğini de belirtmek isterim. Kullanıcılara göre bu oyunların yerine daha az ve daha iyi oyunlar verileceği fikrindeler.

Şimdi gelelim Play at Home etkinliğinin yıldız oyununa. Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere etkinliğin onuncu oyunu Horizon Zero Dawn oldu. Horizon Zero Dawn Complete Edition’ı kütüphanenize ekleyerek ücretsiz sahip olabilirsiniz. Oyun 19 Nisan TSİ 06.00 ile 14 Mayıs TSİ 06.00 arasında ücretsiz olarak verilecek. PS4 özel olarak çıkan oyun daha sonrasında bilgisayarlara da gelmişti. Hikaye ve oynanış açısından güzel bir oyun olan Horizon Zero Dawn’a eğer sahip değilseniz bu fırsatı kaçırmamanızı öneririm.

Sony

Horizon Zero Dawn hikayesini merak ediyorsanız spoiler vermeden bir göz atalım. Oyun günümüzden baya uzak bir zaman olan 31. yüzyılda geçiyor. İnsanlar ilk çağlardaki gibi kabileler şeklinde yaşamaya başlamışlardır. Ayrıca doğada gezinirken karşınıza birçok hayvanın robotik haliyle karşılıyorsunuz. Bu evreni ana karakterimiz Aloy ile birlikte keşfetmeye ve zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyoruz.

İlgili Haberler

>>Sony, PS5’te Yeni Nesil VR İçin Yeni Kontrolörünü Tanıttı