Sosyal Medya Verilerinizi Analiz Edebileceğiniz 10 Ücretsiz Uygulama

Sosyal Medya Verilerinizi Analiz Edebileceğiniz 10 Ücretsiz Uygulama

PAYLAŞ

Pazarda Sosyal Medya etkileşimini ölçebileceğiniz birçok uygulama bulunuyor. Peki, bunlardan en çok tercih edilenleri hangileri?

Herkes verilerin peşinde. Bir marka veya şirket için sosyal medya günden güne eskisinden önemli hale geliyor. Beş yıl öncesinde sosyal medya yönetimiyle ilgili elaman çalıştırmayan firmalar şimdilerde bu iş için bir ekip bile kurabiliyor. Siz de sosyal medya üzerinden topladığınız müşteri verilerinizi analiz ederek kendinize en uygun stratejiyi belirleyebilirsiniz. Aşağıdaki uygulamalar ücretsiz veya ücretsiz sürümleri bulunan uygulamalar. Bu uygulamalar sosyal medya yönünüzü belirlemeniz konusunda sizlere yardımcı olacak.Social-media-graphic1
1. Riffle
Riffle, HootSuite veya TweetDeck gibi diğer 16 Twitter platformu ile uyumlu çalışan ücretsiz bir Chrome uzantısıdır. üst Hashtags, üst tweets ve üst URL kullanım verilerini sizler için analiz edebilir.

2. My Top Tweet
My Top Tweet , Twitter’da bir kullanıcının en çok retweet edilen iletileri sizlere sunan bir servis. My Top Tweets ile kendi en çok retweet edilen Twitter iletilerinizi görebileceğiniz gibi diğer kullanıcıların da popüler tweetlerine göz atabiliyorsunuz.

3. SocialRank
SocialRank sayesinde Twitter üzerinden takipçileriniz analiz etmeniz mümkün. Bu analizler sayesinde en değerli ve katılımcı takipçileriniz görebilecek ve takipçi yönetimi konusunda farklı özelliklere sahip olacaksınız. SocialRank’in ücreti sürümü de bulunuyor.

4. HowSociable

HowSociable üzerinde ücretsiz bir hesap açarak Twitter, Google Plus, Youtube veya FourSquare hesaplarınızı bağlayabiliyorsunuz. Ücretsiz hesap üzerinde 12 ölçüm birimini görüyorken ücretli hesap üzerinde 36 farklı ölçüm birimini görebiliyorsunuz. Ayrıca ücretli hesap içerisnde Facebook ve Pinterest analizleri de yer alıyor.

5. Twitonomy

Twitonomy bir bilgi hazinesidir. Kullanıcı olarak oturum açtığınızda istatistikleriniz içerisinde kendi hesabınız üzerinden atılan tweetleri, ne sıklıkta atıldığı, içerdiği bağlantıları, yanıtlar, retweet’ler ve sıklıkla kullanan kişileri görebiliyorsunuz. Uygulamanın Premium sürümü kullanıcıların analizi için Excel ve PDF dokümanları da sunuyor. Ayrıca özel tarih aralıklarıyla raporlar da almanız mümkün.

6. Simply Measured

Simply Measured birçok sosyal medya platformu için ücretsiz analiz aracı sunuyor. Eğer Twitter aracını kullanacaksanız, takipçi dağılımı, izleyici profilleri, Klout puanları, anahtar kelimeler ve diğer konum tabanlı bilgiler içeren bir rapor almanız mümkün.

7. Social Mention

Social Mention sayesinde sahip olduğunuz platform üzerinde insanların nelerle ilgilendiği ve hangi konular üzerine odaklandığını görebilirsiniz. Bu uygulama üzerinde yapmanız gereken sadece marka bilgileriniz girmek gerisi Social Mention’ın işi. Servi sayesinde markanızla ilgili bilmediğiniz birçok şeye ulaşabilirsiniz.

8. SocialBro

SocialBro ücretsiz sürüm ile başlayan çok katmanlı bir fiyatlandırma sunuyor. Ücretsiz sürüm içerisinde sadece takipçi yönetim araçları bulunuyor. Üst sürümlere geçtikçe kullanabildiğiniz özellikler artıyor ve kullanıcılarınızla ilgili detaylı analizler edinebiliyorsunuz.

9. TweetReach

TweetReach’in ücretsiz sürümü sayesinde sınırlı sayıdaki tweetleriniz hakkında detaylı bilgi edinebiliyorsunuz. Bu bilgiler size hesabınız hakkında detaylı bilgi vermiyor fakat yine de okumanızda fayda var. Bu sayede fark etmediğiniz bir konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

10. SumAll

SumAll sayesinde birden fazla sosyal medya hesabınızı ve sunduğunuz teklifleri (Google ve Facebook reklamları gibi) tek bir panel üzerinden takip edebiliyorsunuz. SumAll aynı zamanda size günlük, haftalık ve aylık periyotlar halinde sosyal medya hesaplarınızla ilgili analizler sunabiliyor. Hatta e-posta ile uyarılar dahi gönderebiliyor. Uygulamanın bir de Premium sürümü bulunuyor.


CEVAP VER