SoundCloud aldığı yatırım ile yoluna devam edecek!

SoundCloud aldığı yatırım ile yoluna devam edecek!

PAYLAŞ
soundcloud

Çevrimiçi müzik servislerinin artması ile darbe alan SoundCloud, aldığı yeni yatırım ile iflasın eşinden dönecek.

Spotify, Apple Music, Deezer, Tidal ve YouTube Music gibi çevrimiçi müzik platformlarının yaygınlaşması SoundCloud’ın gelir kapısına taş koymuştu. Profesyonel olarak müzik üretmeyenlere de ev sahipliği yapan SoundCloud’ın Premium paketi de firmanın kötü gidişatını engelleyememişti.

SoundCloud bu yatırım ile küllerinden yeniden doğmak için çalışmalarına başlayacak!

Firma bugün SiriusXM’den aldığı 75 milyon dolarlık yatırım ile iflasın eşiğinden dönecek gibi görüyor. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında işgücünün yüzde 40’ını kesen firma 173 kişiyi işten çıkarmıştı. Firma ayrıca maliyetleri düşürmeye çalışırken San Francisco ve Londra ofislerini de kapattı. Aynı yılın ilerleyen saatlerinde SoundCloud’a 170 milyon dolarlık bir yatırım gelmişti.

Netaş siber güvenlik alanında yüzde 20 büyüdü

Neredeyse üç yıl sonra firma, yıllık 200 milyon dolardan fazla gelir elde etmeye doğru ilerlediğini belirtiyor. Gelen bu 75 milyon dolarlık yatırımın direkt olarak servis ve hizmetlere ayrılacağı söyleniyor.

soundcloud

Amerika’da oldukça popüler olan çevrimiçi müzik servisi Pandora’nın da sahibi olan SiriusXM, ilerleyen yıllarda müzik sektöründeki atılımlarına devam edecek gibi görünüyor.

MediaMarkt Galaxy S20 serisi için ön siparişleri başlattı!

Bakalım SiriusXM, önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde Spotify, Tidal, Deezer ve Apple Music gibi devlere kafa tutacak potansiyele sahip olacak mı?


CEVAP VER