Spotify Yeni Üyelik Sistemi, Sesli Kitap Severler İçin!

Spotify uygun fiyatlı planı

Popüler streaming servisi Spotify, kullanıcılarına yeni bir abonelik servisini sunuyor. Eğer sesli kitap okumaktan hoşlanıyor ve sadece buna yönelik ödeme yapmak istiyorsanız, haberler iyi. Ayda 10 dolar ödeyerek toplamda 15 saatlik sesli kitap deneyimine sahip olabilirsiniz. Bu da ayda aşağı yukarı 2 tam kitaba denk geliyor. Tabii bu, yurt dışı fiyatı. Henüz ülkemiz Türkiye’yle ilgili bir fiyatlandırma haberi gelmedi.

Spotify, yeni bir abonelik modeliyle karşımızda. Şirket, sesli kitap tutkunlarına yönelik bir abonelik modelini Amerika’da hizmete sundu. Evet, şimdilik yalnızca Amerika’da aktif olan bu sistem, her ay 10 dolar karşılığında 15 saat boyunca sesli kitapları dinlemenizi sağlıyor. Spotify arşivinde 200 binden fazla sesli kitap olduğunu da belirtelim.

Yapılan araştırmalar, kullanıcıların sesli kitaplara daha fazla ilgi göstermeye başladığını işaret ediyor. Yetkililer, sesli kitapları Premium’da sunmaya başladıklarından bu yana, ücretsiz kullanım gerçekleştirenlerin yaptığı arama ve etkileşim miktarında %45’lik artış olduğunu fark ettiklerinden bahsediyor. Buradan da yola çıkarak sadece sesli kitap okumak isteyenler için yeni bir abonelik modeli sunuyor.

Burada merak edilen bir konu, “Aylık dinleme saatini tamamen tüketmediysek, kalan süreyi bir sonraki aya devredebiliyor muyuz?” sorusuydu. Maalesef hayır, kalan süre bir sonraki aya devredilmiyor, sıfırlanıyor.

Spotify Yeni Üyelik Sistemi, Sesli Kitap Severler İçin!

Spotify aylık olarak aktif 602 milyon kullanıcıya erişti

Spotify, yükselişini sürdürüyor. İsveç merkezli müzik ve podcast platformu, an itibarıyla 602 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına eriştiğini bildiriyor. Bu, şirket tarihinde oldukça önemli bir gelişme. Zira yetkililer, bunun yıllık bazda %15’lik bir büyümeye denk geldiğini bildiriyor. Ek olarak, 2023’ün son çeyreği itibarıyla üye sayısında 28 milyonluk kullanıcı artışı olduğu ve bunun da şirket tarihindeki en büyük ikinci çeyrek kazancını sağladığını bildiriyor.

Spotify Premium aboneliğin avantajları neler?

Premium abonelik tercih ettiğinizde, reklamlarla karşılaşmıyorsunuz. Şarkılar arasında hızla geçişler yapabilirsiniz. İster yüksek çözünürlüklü müzik deneyimini, isterseniz de veri tasarrufu seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Dinlediğiniz müzikleri cihazınıza indirebilir ve bu sayede internet gereksinimi olmadan, offline olarak da dinleyebilirsiniz. Tabii başka avantajlar da var. İsterseniz platformun resmi Türkiye sayfasına göz atabilirsiniz.

İlgili haberler

>> Adobe Yapay Zekâ İle Yazıları Sese ve Müziğe Dönüştürebilirsiniz