Squid Game’de Dev Bebeği Seslendiren 10 Yaşındaki Kız Konuştu. Diziyi İzledi Mi?

Squid Game 2. sezon

Son dönemin en popüler yapımlarından Squid Game hakkında ilgi çekici detaylar gelmeye devam ediyor. İşte karşınızda 10 yaşındaki seslendirme sanatçısı, Reagan To.

Reagan To, Squid Game’in en önemli karakterlerinden birine sesiyle hayat verdi. Eğer diziyi İngilizce dublajlı olarak izlediyseniz, dev oyuncak bebeğin seslendirmesi de hafızalarınızda yer edinmiştir. Zira bu bebek, fan yapımı oyunlardan internetteki meme’lere kadar pek çok noktaya misafir oldu. Peki ya bu bebeğin seslendirilmesini üstlenen küçük kızdan haberiniz var mı?

“Red light, green light” diye şarkı söyleyen bebeğe ses veren Reagan To, henüz 10 yaşında. Hem oyunculuk hem modellik hem de dansçılık yapan To, bu seslendirme sayesinde kazanacağı şöhretten büyük ihtimalle habersizdi.

Sweety High websitesine konuşan Reagan To, 4 yaşından beri oyunculuk tutkusu olduğunu belirtiyor

“5 yaşındayken çok ciddi bir hastalığım vardı ve o süreçte annem ‘eğer iyileşirsen ne yapmak istersin’ diye sormuştu. Ben de ‘oyuncu olmak ve özellikler hasta çocuklara ilham olmak istiyorum’ demiştim. An itibarıyla iyi bir iş çıkardığını söylemek mümkün!

Reagan To

Peki To, Squid Game için seslendirme yaparken bu dizinin detaylarını biliyor muydu diye sorarsanız, hayır, bilmiyordu

Çünkü bu tip projelerde genellikle detaylar pek paylaşılmaz ve proje yayımlanana kadar da neyin ne olduğunu dublaj sanatçıları tam olarak bilemez. Aynı durum, To için de geçerliymiş.

Peki 10 yaşında bir kız olarak Reagan To, bu diziyi izledi mi dersiniz?

Hayır, henüz küçük bir kız olduğu için ailesi bu diziyi izlemesine izin vermemiş. Yani dublaj yaptığı bir dizinin nasıl bir şey olduğunu henüz bilmiyor. Hatta seslendirme stüdyosundayken yönetmen, seslendirme esnasında bazen gözlerini kapatması gerektiğini de belirtmiş. Yine de, seslendirme yaptığı ve şiddet içermeyen sahneleri ailesiyle birlikte izlediğini dile getiriyor. Ek olarak, dizide ana karakterin kızı Ga-yeong’u da o seslendirmiş.

Squid Game 2. Sezon Yolda

Dizinin ikinci sezonunun olması konusunda büyük bir istek var. Yapımcılar ve yönetmen de gerekli destek sunulduğu durumda devam sezonunun mümkün olacağını dile getirmişti. Netflix de şu an devam sezonu üzerine konuştuklarını doğruluyor, ancak an itibarıyla “2. sezon kesinleşti” gibi bir durumun olmadığını da ekliyorlar.

Squid Game, iki aydan daha az bir sürede 111 milyon kişi tarafından izlenerek tüm zamanlar rekoru kırmıştı.

> Realme GT 2 Pro dudak uçuklatan puanı ile ortaya çıktı!