SurGATE Labs Şifreli E-Posta Gönderim Çözümü Geliştiriyor

SurGATE Labs Şifreli E-Posta Gönderim Çözümü Geliştiriyor

PAYLAŞ

Kurumlar ve kişiler için e-posta kullanımı yaygınlığı mobiliteyle daha da arttı. Son günlerde yaşanan olaylar özellikle gizli bilgilerin kurumlardan dışarı sızması ister istemez güvenli  iletişimi tekrar odak noktası haline getirdi. Her geçen gün artan güvenlik zaafiyetleri sonucunda  güvenli iletişim kurma ihtiyacıyla karşı karşıyayız.

Eski NSA çalışanı olan Edward Snowden’in ifşa ettiği NSA’in izleme bilgilerinden sonra  bulut bilişim güvenliği birliği (Cloud Security Alliance, https://cloudsecurityalliance.org/media/news/cloudbytes-nsa-prism-lessons-learned/) bulut bilişime olan güvenin azalmasından dolayı Amerikan firmalarının 35-45 milyar dolar arası bir gelir kaybı yaşayacağını açıkladı. Ayrıca geçen ay yayınlanan raporda NSA haberlerinden dolayı ABD merkezli olan olmayan firmaların %10’u ABD bulut bilişim firmalarıyla olan kontratlarını iptal ettiğini bildirildi.

VizyonArGE iştiraki olan SurGATE Labs’ın CTO’su İsmail Yenigül yaptığı açıklamada, “E-posta üzerinden büyük ticari iş birlikleri ve özellikle önemli kamu bilgilerinin paylaşılmasından kaynaklıe-posta güvenliğinin her zaman  en üst düzeyde tutulması gerekmektedir. Güvenli e-posta  iletişimi için sadece sunucu istemci arasındaki bağlantının güvenli(SSL) olması  yetmiyor,  e-postanın sunucuda bulunduğu anda  şifreli olarak tutulması gerekir.”surgate_img_big

İsmail Yenigül “2006 yılından itibaren yerli e-posta çözümleri geliştiren SurGATE Labs ekibi olarak e-posta ağ geçidi üzerinde e-posta şifreleme desteği eklemek için Ar-GE faaliyetleri yapmakta olduklarını, yıl sonuna doğru istemci tarafında ileri seviye bilgi gerekmeksizin, istemciye herhangi bir ek yazılım kurmadan ve mevcut e-posta sunucusunu değiştirmeden SurGATE Antispam Ağ Geçidi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde şifreli e-posta alış verişi yapılabilecektir” diyerek sözlerine devam etti.

Referansları arasında Türkiye’de birçok kamu kurumu, üniversite, ISP ve özel sektörü barındıran Vizyon Arge iştiraki Surgate LABS “İletişim’de Güvenlik” konulu seminerlerle Türkiye’de ki kullanıcıları da bilinçlendirmeyi hedefliyor. Teknopark İstanbul’da ki ofisinde 35 kişilik Ar-Ge ekibi ile Akademi- Sektör iş birliklerine de önem veren firma “Güvenli Bütünleşik İletişim Çözümleri”nde ki derin tecrübelerini üniversite öğrencilerine de aktarmayı hedefliyor.


CEVAP VER