Sürücüsüz araçlar için akıllı yol tamam

Sürücüsüz araçlar için akıllı yol tamam

PAYLAŞ

Sürücüsüz araçlar için yapımı devam eden akıllı otoyoldaki deneme sürüşleri başarıyla tamamlandı. 

Çin’in doğu eyaleti Shandong’da sürücüsüz araçlar için yapımı devam eden akıllı otoyoldaki deneme sürüşleri sorunsuz tamamlandı. Üç tünel, üç gişe, bir köprüden oluşan otoyolda güvenli sürüş için gerekli olan tüm aplikasyonlar test edildi. Otoyol, 2023 yılında tamamlanarak sürücüsüz araçların hizmetine sunulacak…

Çin, özellikle sürücüsüz araçların kullanacağı ilk akıllı otoyolunda test sürüşlerine başladı. Qilu Transportation Development Group tarafından Çin’in Shandong kentindeki ülkenin ilk akıllı bağlantılı otoyolunda. 16 Ağustos günü yapılan sürüş denemeleri başarıyla tamamlandı.

Sürücüsüz araçlar için otoyol 2023’te tamamlanacak

Üç tünel, üç ücret ödeme noktası, bir köprü ve birçok uzunlamasına eğimle gerçek bir otoyola tamamen benzer durumdaki test bölümü, 26 km’den oluşuyor. Test sürüşünde akıllı otoban aplikasyon senaryoları gerçekleştirildi. Akıllı bağlantılı araç gruplarının yol alışları, lazer ve mikrodalga radar gibi akıllı yol kenarı algılama üniteleri, panoramik video gözlemleri, yol sensörleri, hava durumu izleme ve trafik yönlendirme işaretleri teste tabi tutuldu.

Chang’an Üniversitesi Rektör Yardımcısı olan ve trafik enformasyon mühendisliği ve kontrolünün önde gelen uzmanı. Zhao Xiangmo, geleceğin yüksek potansiyele sahip sürücüsüz araç  sektörünün ulaşım endüstrisine keskin değişimler getireceğini söyledi.

Sürücüsüz araç otoyolu planlandığı gibi 2023’te tamamlanacak ve uluslararası bir test, araştırma ve geliştirme merkezi olarak hizmet verecek.

Sürücüsüz araçlar


CEVAP VER