SYNNEX ve Tech Data Birleşerek Lider bir Global BT Distribütörü ve Çözüm Sağlayıcısı olan TD SYNNEX Şirketini Oluşturdu

TD SYNNEX, yüksek değerli ürün ve hizmetlerden oluşan kapsamlı bir portföyle Amerika Kıtası, Avrupa ve Asya-Pasifik’te 100’den fazla ülkeye hizmet verecek.

SYNNEX Corporation ve Tech Data Corporation birleşmelerinin başarılı bir şekilde tamamlandığını duyurdu. TD SYNNEX adını alan birleşik şirketin CEO’luk görevini Rich Hume üstlenecek. Daha önce SYNNEX’in CEO’su olan Dennis Polk, TD SYNNEX Yönetim Kurulu’nun İcra Kurulu Başkanı oldu.

TD SYNNEX CEO’su Rich Hume “TD SYNNEX, günümüzün sürekli değişen teknoloji ekosisteminde benzersiz bir konuma sahip,” diyerek, “Çok yönlü bir distribütör ve çözüm sağlayıcısı olarak, tüm çözüm portföyümüzü güçlendiriyor ve olağanüstü erişim, verimlilik ve uzmanlıkla müşterilerimize ve üreticilerimize sunduğumuz değerde çıtayı yükseltiyoruz. Dünya çapında 22.000 iş arkadaşından oluşan yetenekli bir ekiple TDSYNNEX ‘i yönetmek bir onurdur” ifadelerini kullandı.

TD SYNNEX Yönetim Kurulunun İcra Kurulu Başkanı Dennis Polk, “Birleşmeyi tamamladığımız ve işletmelerimizi entegre etmeye odaklandığımız için çok mutluyuz” diyerek, ‘Hizmetlerimizin artan genişliği ve derinliği ile paydaşlarımıza üstün değer sunmak için önümüzde duran fırsatlar bize enerji veriyor” sözlerini ekledi.

TD SYNNEX ‘in Ardından Ne Olacak?

Birleşmenin sonuçlanmasıyla birlikte, müşteriler ve bayiler, en büyük ve en kârlı ürün segmentlerinden bazılarında sınıfının en iyisi ürünleri içeren küresel bir dağıtım platformuna benzersiz erişim imkânına sahip olacak. TDSYNNEX, teknolojinin benimsenmesini hızlandırma, gelir akışlarını çeşitlendirme, çapraz satış fırsatları oluşturma ve kapsamlı hizmetler olarak her şeyi pazara sunma becerisi sağlıyor.

Birleşmenin bir parçası olarak Hume, TD SYNNEX ‘in küresel BT endüstrisinde iyi bir kurumsal vatandaş ve tercih edilen işveren olma taahhüdünün altını çizerek, “TDSYNNEX ‘in teknolojik ortamın dönüştürülmesinde hayati bir rol oynaması nedeniyle, dünya üzerinde olumlu bir etki yaratma konusunda eşit derecede önemli bir sorumluluğa sahibiz. Kurumsal sosyal sorumluluğa odaklanmamız, dünyayı hem bugün hem de gelecekte daha iyi bir yer haline getirme taahhüdümüzü somutlaştırıyor.” dedi.

Tech Data Corporation daha önce tamamen Apollo Global Management, Inc. (NYSE: APO) (“Apollo Fonları”) iştirakleri ve onların ortak yatırım kuruluşları tarafından yönetilen fonlara aitti. Birleşme anlaşması hükümleri uyarınca, Apollo Funds yapmış olduğu 500 milyon dolar sermaye yatırımı ve Tech Data net borç yeniden finansmanı sonrasında, toplam 44 milyon adi hisse senedi, 1,1 milyar dolar nakit alarak şu anda TD SYNNEX ‘in yaklaşık yüzde 45’ine sahiptir.TD SYNNEX

İlgili Haberler

>> Türkiye’de Bir İlk Daha, Tech Data Nextperience Demo Merkezini Açtı.