Telefon Taksit Sayısı Değişmedi. İşte BDDK’nın Yeni Kredi Kartı Taksit Kararları!


Vatandaşlar uzun süredir Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK)’ndan telefon taksit sayısı ile ilgili yeni bir düzenleme bekliyordu. Fakat beklenen olmadı. İşte BDDK’nın yeni kredi kartı  taksit düzenlemesi…
Son dönemin en popüler konularından biri olan telefon taksit sayısı nda ne yazık ki bir değişiklik olmadı. BDDK’ka en son 15.01.2020 de taksit düzenlemesi yaparak vatandaşların cep telefonu alırken kredi kartlarında ne kadar taksite izin verilebileceği konusunda düzenleme yapmıştı. En son verilen karar ile fiyatı 3.500 TL’nin üzerindeki telefonlarda taksit sınırı eskiden üç aydı ve 3 aya indirildi. Ayrıca BDDK 3.500 TL’nin altındaki telefonlarda taksit sayısında değişiklik yapmadı. Bu telefonlarda taksit 12 ay olarak devam edecek. BDDK’nın bugün açıkladığı karar telefon taksit sayısıyla ilgili değil. Yeni karar yurt içi hava yolu, seyahat acenteleri ve konaklama harcamalarıyla ilgili.
9 Haziran 2020 günü BDDK’nın aldığı yeni taksit sayısı düzenleme kararına göre yurt içi hava yolu, seyahat acenteleri ve konaklama harcamalarında vatandaşlar 18 aya kadar taksit imkanına sahip olacaklar. Eskiden taksit sayısı en fazla 12 aydı. Alınan kararın vatandaşların normalleşme sürecinde yapacakları seyahat veya tatillerinin bedellerini ödeme kolaylığı sunmayı amaçlıyor.

3500 TL Üstü Telefon Taksit Sayısı Değişmesi Bekleniyordu

Son karar ile 3 aya düşen 3500 TL ve üzeri bedele sahip telefonları satın alırken kredi kartı ile sadece 3 ay taksit yapabiliyorsunuz. Geçtiğimiz dönemde özellikle sosyal medya üzerinden bu konu çok eleştirilmiş bedel yüksek olunca taksit sayısının düşürülmesi garip karşılanmıştı. Koronavirüs sebebiyle nakit akışı konusunda zorluk çeken kişilerin özellikle akıllı telefon alımlarımda yüksek kredi kartı teksit sayısı beklentisi hala sürüyorç Bakalım BDDK bu konuda ne zaman bir düzenleme yapacak. telefon taksit sayısı

BDDK’nın yeni kredi kartı taksit sayısı ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde: Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu yeni kararla ilgili bugün yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun 09/06/2020 tarihli ve 9053 sayılı kararıyla Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik’in 26’ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11/01/2019 tarihli ve 8198 sayılı kurul kararıyla belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin; havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda on iki aydan on sekiz aya çıkarılmasına karar verilmiştir.” 

.

>> 13.500’den Fazla Akıllı Telefona Çakma IMEI Atılmış!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here