Teleperformance’tan Dünya Standartlarında Müşteri Memnuniyeti Yönetimi!

Türkiye’nin önde gelen dış kaynak CRM ve çağrı merkezi hizmeti servis sağlayıcısı Teleperformance Türkiye, müşteri memnuniyeti alanında uluslararası standart olarak kabul edilen ISO 10002 belgesini almaya hak kazandı.

Teleperformance Türkiye, çağrı merkezi hizmetlerine yönelik şikâyet yönetimi ve müşteri memnuniyetini etkileyen göstergelerin izlenme süreçlerinin yönetimini başarılı bir şekilde gerçekleştirmesi sonucunda, Vericert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri Şirketi tarafından yapılan denetimle ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyet Yönetimi Belgesi’ni almaya hak kazandı. Teleperformance Türkiye, bu sertifika sayesinde çağrı merkezi sektöründe müşteri memnuniyeti yönetimi uzmanlığını bir kez daha kanıtlamış oldu.

teleperformance_logo

Müşteri başvurularını ele alma süreçlerinde iş gücü, eğitim, finansman, donanım ve yazılım gibi müşteri şikâyetleri yönetimi için gerekli tüm kaynakları ayıran Teleperformance Türkiye’nin, müşteri algılamalarının ölçülmesi, algılama ile performans sonuçlarının karşılaştırılması, iyileştirmeye açık alanların gözden geçirilmesi ve önleyici yaklaşımlar geliştirilmesi konularında ulaştığı kriterler de değerlendirmede etkili oldu.

Teleperformance Türkiye Genel Müdürü Engin Utkan, “ISO 10002 belgesi, Teleperformance’ın müşterilerine vadettiği güvenilir, profesyonel ve kaliteli müşteri yönetiminin yeni bir tescili anlamına geliyor. Aynı zamanda Teleperformance’ın müşterilerine verdiği değerin vurgulandığını ve somut olarak hayata geçirildiğini gösteriyor” dedi. Çağrı merkezi sektöründe müşteri deneyiminin en önemli noktalarından birinin şikâyet yönetimi olduğuna dikkat çeken Utkan, “Bize gelen talep ve şikâyetleri, otomasyon sistemimize kaydedip sonuçlanıncaya kadar her aşamada müşteriye bilgi verilerek takip ediyoruz. 360 derece müşteri memnuniyeti döngüsü prensibimizle her geçen gün müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmek adına müşteri yorum ve şikâyetlerini etkin bir biçimde değerlendirerek sorunların çözüme kavuşturulması adına kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı kurumsal uygulamalarımızda hep en iyiyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Uluslararası Teleperformance standartları olan TOPS & BEST sertifikalarını sistemine dahil eden Teleperformance Türkiye, müşteri memnuniyeti yönetimi ISO 10002 belgesinin yanı sıra, ISO 9001:2008, ISO 27001 ve PCI DSS sertifikalarına da sahip.

Microsoft Dijital KOBİ Zirvesi Başladı