Tim Cook, Tesla ve Apple AR Teknolojisi hakkında açıklamalarda bulundu

2021 yılının en etkili

Tim Cook, katıldığı bir podcast dinleyenlerin oldukça ilgisini çekecek açıklamalar yaptı. Apple CEO’su yaptığı açıklamalarda Tesla’ya hayran olduğundan ve Apple AR teknolojisi hakkında bir takım açıklamalar yaptı. İşte detaylar. 

Elon Musk, Tesla Model 3 zor zamanlar geçirirken Tim Cook’a ulaşıp Tesla’yı bugünkü değerinin onda birine satmayı teklif etti. O zaman 60 milyar dolar vermeyen Tim Cook, katıldığı bir podcast programında Elon Musk ve Tesla hakkındaki hayranlığından bahsetti.

Bu konu hakkında ayrıca Elon Musk geçmişte bir tweette. ”Model 3 programının en karanlık günlerinde, Apple’ın Tesla’yı şu anki değerimizin onda biri karşılığında satın alma olasılığını tartışmak için Tim Cook’a ulaştım, ancak toplantıya katılmayı reddetti” açıklamasının altına “Bizde de Project Titan var” diyerek açıkça meydan okumuştu.

Ayrıca podcastte bu konu hakkında da bir soru geldi. Kara Swisher’ın postcastte Tim Cook’a, “Elon Musk’ın Tesla’yı 10’da 1 fiyatına satmayı teklif ettiğini ve onunla toplantıya katılmadığını” hatırlatması üzerine Cook; “Elon’la hiç konuşmadığımı biliyorsunuz ama kurduğu şirkete büyük bir hayranlık ve saygı duyuyorum. Tesla’nın elektrikli araç sektöründe sadece lider olmayıp aynı zamanda liderliği bu kadar uzun zaman korumasıyla inanılmaz bir iş çıkardığını düşünüyorum. Bu yüzden onları takdir ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Tim Cook’un bu konuşmasına bakacak olursak oldukça pişman gözüküyor. Dünyanın en büyük elektriklli otomobil şirketini şuan ki değerinin onda biri alma fırsatı her zaman insanın önüne gelen bir fırsat değil. Bu durumun Tim Cook’un en büyük pişmanlıklar listesinde ilk 10’a gireceğini rahatlıklar söyleyebiliriz. Ayrıca Project Titan için Tesla mühendislerini transfer etmeye çalıştıkları bilgisi herkes tarafından biliniyor.

Tim Cook Apple AR hakkında da açıklamalar da bulundu

Tim Cook

Geçenlerde bu Apple AR hakkında sizlerle bilgiler paylaşmıştık. Gözlükte 15 kamera modülünün bulunması deneyim açısından eşsiz olacağı benziyor. Podcast sırasında bu konu hakkında da Tim Cook’a bir soru geldi. Podcast sunucusu Kara Swisher, Tim Cook’a, ”“2015 yılından beri herkes karma gerçeklik gözlüğünün duyurulmasını bekliyor. AR ve karma gerçeklikten bahsedelim mi?” diye soruyor. Bu soru üstüne Tim Cook, “Harika bir söyleşi gerçekleştiriyoruz. Keşke AR konusundaki tartışmamızı grafiklerle zenginleştirebilseydik. Sağlık, eğitim, perakende ve oyun alanında gelecekte AR’ın yükselişini şimdiden görebiliyorum” ifadelerine yer veriyor.

Siz Tim Cook’un katıldığı podcast programındaki açıklamaları nasıl buldunuz. Ayrıca Apple zamanında Tesla’yı satın alsaydı bugünkü gibi başarılı olur muydu?

İlgili Haberler

>>Lenovo Legion 2 Pro, yandan açılır ön kamerası ile ortaya çıktı!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here