Şirketlerde trend artık teknolojiyi satın almak değil kiralamak

Teknoloji şirketler için rekabetin vazgeçilmez silahı olsa da fiyat artışları nedeniyle yatırım maliyetleri her geçen gün artıyor. Bu nedenle, kurumlar için ölçeklenebilir teknoloji yatırımları önem kazanıyor. Artık kurumlar yıl içindeki ihtiyacına göre aylık ödemeyle tüketimine göre teknoloji hizmetleri satın alıyor. Tüketim bazlı ödeme ile yatırım finansmanı kurumları fiyat artışlarına karşı koruyor…

Teknoloji, kurumların iş süreçlerini yürütmesi ve rekabetçi kalabilmesi için vazgeçilmez oldu. Teknoloji yatırımları, kurumların verimliliğini, üretkenliğini ve müşteri memnuniyetini artırıyor. Ancak, teknoloji yatırımları her geçen gün daha büyük maliyetler gerektiriyor. Bu nedenle, kurumlar için ölçeklenebilir teknoloji yatırımları önem kazanıyor.

Teknoloji satın alma kirala 

Kurumlar artık tüketim bazlı teknoloji hizmeti satın alabiliyor. Yani en başta yatırım yapmak zorunda kalmadan yıl içindeki büyüme planına göre hareket edebiliyor. Yatırımı kurum büyüdükçe artırıyor, satın almak yerine abonelikle aylık ödeme yapıyor. Tüketim bazlı ödeme ile yatırım finansmanı girişimlerin ve şirketlerin elini rahatlatıyor.

ITServ teknoloji
ITServ Genel Müdür Yardımcısı Abide Kansu Erimer

İlk yatırım maliyetini azaltıyor

Kurumların tüm teknoloji ihtiyaçlarını tek merkezden çözebilen ITServ’ün Genel Müdür Yardımcısı Abide Kansu Erimer, dünyada teknoloji şirketlerinin artık bir finans şirketi gibi çalışmaya başladığını belirterek şöyle konuştu: “Bu sistem özellikle ilk yatırım maliyetini azaltan ve yatırım planlamasını kontrollü hale getiren bir satın alma modeli. Ölçeklenebilir teknoloji yatırımları, kurumların iş yüklerinin artmasına veya değişmesine bağlı olarak teknoloji altyapılarını kolayca büyütüp küçültmelerine olanak tanıyor.

Kurumların maliyetlerini kontrol altında tutmalarına ve iş sürekliliğini sağlamalarına da yardımcı oluyor.  ITServ olarak büyük yatırım maliyetlerine çözüm olarak şirketlere satın alma yerine aylık ödemeyle teknoloji hizmeti sunuyoruz. Böylece şirketlerin teknoloji altyapılarını yönetmelerine, ölçeklendirmelerine ve güvence altına almasına yardımcı oluyoruz.”

ITServ, ağ yönetimi, cihaz yönetimi, veri depolama-kurtarma, bulut teknolojileri, sanallaştırma, yazılım ve donanım yönetimi ile birlikte bakım ve destek hizmetleri sunuyor. Söz konusu hizmetlerle kurumlar için maliyet tasarrufu, iş sürekliliği, güvenlik ve daha iyi müşteri deneyimi vadediyor.

İlgili Haberler

>> Göz Yansımalarının 3D Görüntüye Dönüşmesi: Maryland Üniversitesi Araştırmacılarından Yenilikçi Adım