Türk Telekom ve Haber-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Türk Telekom ve Haber-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Google News Abone Ol

Türk Telekom ve Türkiye Haber-İş Sendikası arasında 11. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi müzakere süreci anlaşmayla sonuçlandı. Toplu sözleşme sürecinin sonunda, Türk Telekom ve çalışanları için en yüksek faydayı sağlayacak oranlarda mutabık kalındı. 12 bin çalışana ilk 6 ay için 1.500 TL’nin altındaki aylık çıplak ücretler 1.500 TL’ye yükseltildikten sonra tüm ücretlere seyyanen 200 TL, ikinci 6 ay için yüzde 4,5, üçüncü 6 ay için yüzde 3,5 ve dördüncü 6 ay için de yüzde 3 zam yapılacak. Üçüncü ve dördüncü 6 aylık dönemlerde tüketici fiyatları endeksinin zam oranlarından yüksek çıkması halinde, maaş zammına enflasyon farkı da eklenecek.

Türkiye’nin öncü iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom ile Türkiye Haber-İş Sendikası arasında 15 Nisan 2015 tarihinden itibaren yürütülmekte olan 11. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Toplu iş Sözleşmesi Türk Telekom Genel Müdürü Rami Aslan, Türk-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay, Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak ile diğer sendika ve kurum temsilcilerinin katılımıyla Türk Telekom Ankara Genel Müdürlük Binası’nda düzenlenen törenle imzalandı.

TIS_Imza+Toplu+Fotograf

Toplu sözleşme sürecinin sonunda, Türk Telekom ve çalışanları için en yüksek faydayı sağlayacak oranlarda mutabık kalındı. 12 bin çalışana ilk 6 ay için 1.500 TL’nin altındaki aylık çıplak ücretler 1.500 TL’ye yükseltildikten sonra tüm ücretlere seyyanen 200 TL, ikinci 6 ay için yüzde 4,5, üçüncü 6 ay için yüzde 3,5 ve dördüncü 6 ay için de yüzde 3 zam yapılacak. Üçüncü ve dördüncü 6 aylık dönemlerde tüketici fiyatları endeksi zam oranlarından yüksek çıkması halinde maaş zammına enflasyon farkı da eklenecek.

Türkiye genelinde Türk Telekom bünyesinde çalışan 12 bin sendika üyesi işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi, 1 Mart 2015-28 Şubat 2017 tarihleri arasında geçerli olacak. Toplam 118 maddeden oluşan 11. Dönem Toplu İş Sözleşmesi ücret, sosyal haklar, izinler, çalışma süreleri, iş sağlığı ve güvenliği ile disiplin hükümlerine ilişkin maddelerden oluşuyor.

ZYXEL’DEN ALTERNATİF VERİ DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİ


CEVAP VER