Twitter ‘a Yeni Bir Özellik Daha: Klasik Akışa Veda Edebilirsiniz!

Twitter, sizin isteklerinizi dinleyerek kendini güncellemeyi sürdürüyor, ama hayır, karakter sınırı hâlâ kalkmış değil. İşte detaylar…

Mikro blog sitesi Twitter, son günlerde kullanıcılarına pek çok yeni özellik sunuyor. Bunlara bir yenisi daha eklendi diyebiliriz. Artık uygulamayı açtığınızda, isterseniz en popüler tweet’leri görebileceksiniz, isterseniz de en yeni tweet’leri görebileceksiniz. Seçim size bırakılmış. Buna benzer bir özellik, yıllardır Facebook’ta da bulunuyordu, ama son dönemde kaldırılmıştı.

Twitter’da en iyi tweet’leri mi görmek istersiniz yoksa en popüler olanları mı? Seçimleri nereden yapabilirsiniz?

Twitter’ı mobil platformlar üzerinden kullanıyorsanız, şu an bu özelliği deneyebilirsiniz. Diyelim ki bir Android ya da iOS telefonunuz var. Önce uygulamayı açın ve sonra da…
Sağ üst köşede bir “yıldız” ibaresi göreceksiniz. Ona tıklayın. Tıkladığınızda da alt kısımda iki tane seçenek açılacak.

Twitter 'a Yeni Bir Özellik Daha: Klasik Feed'e Veda Edebilirsiniz!

Burada ister popüler tweet’leri görüntülemeyi seçebilir, isterseniz de en son tweet’leri seçebilirsiniz. Hepsi bu. Tabii istediğiniz zaman yine yıldız ibaresine dokunarak seçiminizi değiştirebiliyorsunuz.

Twitter ‘da görsellere alternatif metin nasıl eklenir? Artık paylaştığınız görsellerde daha fazla detay sunabilmeniz mümkün!

Öncelikle, tweet paylaşmak için “Tweetle” butonuna tıklamalısınız. Sonrasında da gelen pencerenin sol alt kısmında yer alan “Medya” ibaresine tıklamalı, ardından da paylaşmak istediğiniz görseli seçmelisiniz.

Pencerenin alt kısmında, “Açıklama ekle” ibaresini göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda da karşınıza metin yazabileceğiniz bir pencere gelecek. Böylece 1000 karaktere kadar açıklama metni yazabilirsiniz. Sonrasında da sağ üst köşedeki “Kaydet” butonuna tıklamalısınız.

“Tweetle” diyerek gönderinizi paylaşabilirsiniz. Paylaştıktan sonra, görselin sol alt kısmında “ALT” ibaresi görünecek. İşte bu ibareye tıklanıldığında da açıklama metni karşınıza çıkacaktır. Böylece Twitter’ın standart karakter sınırlama sistemine maruz kalmadan daha kapsamlı paylaşımlar yapabileceksiniz.

İlgili Haberler

>> İlginç Gelişme: Rusya’da Korsan Yazılım Yasallaşabilir