Uber Türkiye’de Erişilebilir Oldu: Uber Nasıl Kullanılır?

Uber Türkiye’de Erişilebilir Oldu: Uber Nasıl Kullanılır?

Uber Türkiye’de erişilebilir
Google News Abone Ol

Bugün itibariyle Uber Türkiye’de erişilebilir oldu. Uzun bir süre önce sarı taksi ile aralarında çıkan problemler büyük bir savaşa dönüşmüştü.

Hatırlayacağınız üzere Uber son dönemlerde bazı sorunlar yaşıyordu. Özellikle sarı taksi kullananlar bu uygulamaya karşı çok öfkeliydi. Uber ise her defasında kendisini anlatmaya çalıştı. Sarı taksiler yerli esnaf sayıldıkları için çok fazla destek aldı.

Tüm bunlar üzerine Uber ortayı bulmaya gayret gösterdi. Fazlaca zarar etmeden bu işten kurtulmanın yollarını arayan uygulama, bazı kararlar aldı. Kimi hizmetlerini devre dışı bıraktı. Ancak sarı taksiler için bu da yeterli olmadı. Son olarak Uber mahkeme kararıyla erişim engeli aldı.

Uber Türkiye’de erişilebilir hale geldi

Dünyanın en büyük uygulamaları arasında yer alan Uber, verdiği hukuk mücadelesini sonunda kazandı. 23 Aralık’ta verilen erişim engeli kararı 13 Ocak’ta bozuldu. Böylece ABD merkezli bu şirketin önündeki bir engel daha kaldırılmış oldu. Birçok kişi zaten mahkemenin böyle bir karar vereceğini az çok tahmin ediyordu. Uber kullanmak için sadece uygulamaya giriş yapmanız yeterli. Yani değişen hiçbirşey olmadı.

Uber Türkiye’de erişilebilir

Yapılan paylaşımda, “Uber’e Türkiye’de uygulanan erişim engeli mahkeme kararına uygun olarak bugün itibariyle resmen kaldırıldı! Tüm İstanbullular’a tekrar merhaba! #uberyeniden.” ifadelerine yer verildi. Böylece şirket resni olarak Türkiye’de yeniden faaliyete geçti. Peki taksicilerin tepkisi ne oldu? İşin aslına bakacak olursak taksicilerin tepkisi son derece olumsuz oldu.

Uber Türkiye’de erişilebilir hale geldikten sonra sarı taksiler elbette bu durumu tehlike olarak gördü. Onlara göre Uber uygulaması işlerini azaltacak ve kar miktarlarını düşürecek. İstanbul’daki taksi plakası sorunu da işin başka bir noktası. Tüm bunlar Uber gibi yabancı uygulamaların Türkiye’de iş yapmasını zor hale getiriyor.

Bu arada son olarak Uber’in kendisi için iş ortağı aradığını söyleyelim. Şirketin Türkiye’deki ana sayfası üzerinden bağlantı kurabilirsiniz. Bu bağlantıyı sağladıktan sonra size verilecek formu doldurmanız ve başvurunuzu tamamlamanız gerekiyor. Peki siz Uber gibi uygulamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sarı taksiler ile arasındaki rekabeti nasıl değerlendiriyorsunuz.

İlgili Haberler:

>> Hackerlar Twitter çalışanlarını kandırdı Elon Musk, Joe Biden ve diğerlerinin hesaplarını dijital para sahtekarlığı için ele geçirdi

>> Burçak Türkeri Ford Otosan Kurumsal İletişim Müdürlüğü’ne atandı


CEVAP VER