Uygun Fiyatlı Ultrasonik Parmak İzi Sensörleri Yakında Geliyor

Uygun fiyatlı ultrasonik

Uygun fiyatlı ultrasonik parmak izi modelleri geliyor. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, parmak izi sensörleri artık telefonlarda ekran altına entegre ediliyor.

Özellikle yüksek segment telefonlarda sıkça görülen bu özellik, artık daha uygun fiyatlı telefonlara da gelmeye hazırlanıyor. Çinli teknoloji şirketi Goodix, uygun fiyatlı ultrasonik ekran altı parmak izi sensörlerini seri üretime alıyor.

Uygun Fiyatlı Ultrasonik Parmak İzi

Giriş seviyesi telefonlarda bile yer alan optik ekran altı parmak izi sensörlerinin bazı sınırlamaları bulunuyor. Özellikle kirli veya ıslak parmakları algılama konusunda sıkıntılar yaşatabiliyorlar. İşte tam da bu nedenle ultrasonik parmak izi sensörleri önem kazanıyor.

Uygun fiyatlı ultrasonik

Ultrasonik parmak izi sensörleri, genellikle üst seviye cihazlarda kullanılıyor. Ancak Goodix, uygun fiyatlı modellere yönelik ultrasonik ekran altı parmak izi sensörleri üretme kararı aldı. Hem fiyat avantajıyla hem de teknolojiye yakınlığıyla Goodix, dikkat çekiyor.

Uygun Fiyatlı Ultrasonik Parmak İzi: Büyük Üreticiler İle Görüşmeler Başladı

Dijital Chat Station’a göre Goodix, Çin’in en büyük beş akıllı telefon üreticisiyle görüşmelere başladı. Bu görüşmelere göre, Xiaomi, Vivo ve Oppo gibi büyük markaların 2024 yılında uygun fiyatlı telefonlarda ultrasonik ekran altı parmak izi sensörlerini kullanabileceği belirtiliyor.

Ultrasonik ekran altı parmak izi sensörleri, parmak izini ses dalgalarıyla tarayarak üç boyutlu bir model oluşturuyor. Bu model, telefon kilidi açılmak istendiğinde tarama sonucu elde edilen üç boyutlu modelle karşılaştırılıyor. Bu işlem, ses dalgaları kullanıldığı için parmak kirli veya ıslak olsa bile başarılı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Uygun fiyatlı telefonlarda kullanılmaya başlanması planlanan ultrasonik ekran altı parmak izi sensörleri, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirebilir ve teknolojiye daha geniş bir kesimin erişmesini sağlayabilir.

İlgili Haberler:

>> Samsung iPhone 15 Serisi İçin Ekran Paneli Üretecek!