Valorant Mobile Geliyor: Cep Telefonlarında Oyun Rekabeti Kızışacak!

Akıllı telefondan PlayStation oynamak

Call of Duty, PUBG ve Apex Legends’in ardından Valorant Mobile oyunuyla karşımıza çıkacak. Böylece bilgisayar ve konsollarda tam gaz devam eden oyun rekabeti telefonlarda da artarak sürecek.

Riot Games yapımı taktiksel FPS oyunu Valorant mobil cihazlar için de yakında piyasaya çıkacak. Oyun hakkında henüz çok fazla ayrıntı ortaya çıkmadı. Oyunun çıkış tarihi, destekleyeceği donanım ve ana oyunla benzerlik ve farklılıklarını henüz öğrenmedik. Ancak Riot, yeni sürümün Valorant Mobile olarak adıyla çıkacağını şimdiden işaret etti.

Geliştirici firma, geçen yıl çıkan oyunun istatistiklerini de paylaştı. Buna göre Riot ortalama aylık 14 milyon kişinin Valorant’ı bilgisayarda oynadığını söyledi. Ayrıca Valorant yeni bir turnuvayla kendini geliştirdiğini söyledi. 31 Mayıs’ta gerçekleşen etkinliğin 1 milyon eş zamanlı seyirci çekmeyi başardığı da paylaşılan bilgilerden biri.

Riot Games Valorant Mobile ile telefon tarafına yoğun bir çalışma sarf etmeyi sürdürüyor

Valorant hakkında çıkan mobil oyun haberleri aslında o kadar da şaşırtıcı değil. Bu yılın başlarında Riot bu sefer League of Legends evreninde geçen bir oyunu da piyasaya sürdü. Wild Rift isimli mobil yapım da firmanın amiral gemisi oyununu desteklemek üzerine piyasada. Bununla birlikte, halihazırda en popüler fps oyunlarından bazıları çoktan mobil çıkışlarını yaptı. PUBG Mobile ve Call of Duty Mobile özellikle bunlardan en çok öne çıkanlar. Bu iki oyun da telefondan oyun oynamayı seven oyuncular arasındaki en popüler yapımlar arasına girmeyi başardı. Ayrıca Apex Legends’ın da bir telefon versiyonu da bir süre sonra piyasadaki yerini alacak.

Ayrıca Riot, Valorant’ın popülaritesini artırmak için pek çok farklı mecradaki atılımını sürdürüyor. Firma Valorant mobile ile birlikte Valorant’ın oyuncular arasındaki ilgisini artırmak için yoğun çalışma içinde. Bu amaçla oyunun evrenini genişletmek için çalışmalar gittikçe yoğunlaşıyor. Bunun gerçekleşeceğini görmek için büyük abi League of Legends’a bakmak da yeterli. Kısacası LoL, dijital kart oyunlarından, kitaba hatta Netflix animasyon dizisine kadar oyuncuların hayatlarına yerleşme çabası içinde.

Diğer haberler:

>> Apple iPhone 13 Bataryaları Öncekilere Göre Büyük Olacak: Sonunda iPhone’lar İçin Doğru Karar Verildi

>> TCL 20 SE Tanıtıldı Türkiye’de Üretilen İlk TCL Telefon Detayları Haberimizde