Ve Elon Musk, Zam Yaptı! İşte Twitter Blue’nun Abonelik Fiyatı

Devasa Twitter kullanıcı

Twitter platformunu 44 milyar dolar karşılığında satın alan Elon Musk, işlere hızlı başladı. Önce eski pek çok yöneticiye kapıyı gösteren Musk, sonrasında da fiyatlandırma tarafında adımlar attı. Gelen bilgiler neticesinde Musk, bundan böyle her ay Twitter Blue için 8 dolarlık abonelik ücreti talep edecek. Bu ücret, daha önce 5 dolardı ve birkaç gün önce 20 dolara kadar çıkabileceği yönünde söylentiler vardı.

Twitter Blue kullanıyor musunuz? Daha doğru haberlerle karşılaşma, spam’den korunma, yanlış yazılan bir tweet’i silmeden edit yaparak düzenleme gibi detaylar sunan sistem için zam geldi. Elon Musk, bundan böyle her ay Blue için 8 dolar ücret ödeneceğini duyurdu. Bu, aynı zamanda profil isminizin yanında yer alacak mavi tik için de şart.
Tabii fiyatın artması, çoğu kullanıcının hoşuna gitmeyecektir, ama öte yandan yeni güncellemelerin de yolda olduğunu söylemek lazım. Yani ücret artıyor, ama hizmet de artıyor düşüncesi mümkün.

Örneğin, aylık üyelik ücreti ödeyenler artık platformda daha uzun süreli ses ve video dosyaları yükleyebilecek, daha az reklam görecek ve tartışmalarda, öne çıkarılan mesajlarıyla boy gösterebilecekler. Böylelikle spam olma olasılığı bulunan mesajların arasından daha rahat sıyrılabilecekler.

Ve Elon Musk, Zam Yaptı! İşte Twitter Blue'nun Abonelik Fiyatı

Öte yandan, üyelik alan herkes, profiline ikinci bir etiket de ekleyebilecek. Meslek unvanınızı ekleyebileceksiniz örneğin. Bu özellik de şu an sadece bazı politikacılar için kullanımda.

Bu arada, Platformer’dan Casey Newton’ın haberine göre Twitter, “edit” yani düzenleme özelliğini herkese açık ücretsiz bir özellik olarak kullanıma sunmayı düşünüyor. Bu özellik, şu an Blue tarafında mevcut.

Donald Trump, Twitter’a geri döner mi?

Elon Musk, daha evvel verdiği bilgilerde, Trump dahil yasaklı pek çok kişinin Twitter’a geri dönebileceğini, çünkü platformun şiddet olmadan, bağımsız olarak herkesin fikirlerini paylaşabileceği bir özgür düşünce platformu halini almasını istediğini belirtmişti. Trump ise, bu açıklama karşısında memnun olsa da Twitter’a dönmeyi düşünmediğini söylemişti. Zira Trump, sırf yaşadığı yasaklamalar sebebiyle Truth Social adını verdiği sosyal medya platformunu kurmuştu. Zaten şu anki anlaşmalar neticesinde de farklı bir platforma geçiş yapması zor görünüyor.

İlgili Haberler:

>> Google Pixel 7 Pro Dayanıklılık Testi! Çakmakla Yakılsa Ne Olur?