Kaspersky Lab, yazılım tanımlı veri merkezlerini daha iyi koruyacak

Kaspersky Lab, yazılım tanımlı veri merkezlerini daha iyi koruyacak

PAYLAŞ

Kaspersky Security for Virtualization Agentless, veri merkezlerini akıllı koruması için VMware NSX’in güvenlik özelliklerini güçlendiriyor. VMware Ready  for Networking and Security statüsü kazanan yeni Kaspersky Security for Virtualization, artık VMware NSX ile birlikte kullanılabiliyor.

Kaspersky Lab, sanallaştırma güvenliği çözümü Kaspersky Security for Virtualization Agentless’ın yeni bir sürümünü yayınladı. VMware vSphere ve VMware NSX üzerine kurulu, yazılım tanımlı veri merkezlerini koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan çözüm, sanallaştırılmış platform kaynakları üzerinde neredeyse hiçbir etkisi olmadan, her sanal makine ve sanal ağ için gelişmiş güvenlik özellikleri sunuyor. 

VMware NSX ve yeni Kaspersky Security for Virtualization Agentless, yazılım tanımlı veri merkezlerinde performans ve koruma arasında doğru dengenin bulunmasını sağlıyor. Kaynakları  verimli olarak kullanan güvenlik çözümü, yüksek konsolidasyon oranlarını korumaya ve bilgi işlem kaynakları üzerindeki yükü azaltmaya yardımcı oluyor. Sanallaştırma özelinde kötü amaçlı yazılımlara karşı korunma sağlayan çözüm, yüksek verimlilik ve sistem performansı üzerinde daha düşük etki sağlamak için dosya tarama görevlerinin tekil sanal makinelerden alınarak, bu işe ayrılmış güvenli bir sanal makineye (VM) aktarılmasını sağlıyor.

Yerleşik VMware NSX özellikleri artık Kaspersky Security for Virtualization’ın zararlı yazılı karşıtı koruması, sanal ağ IDS/IPS ve gelişmiş SNMP izleme gibi güvenlik özellikleri ile güçlendirildi. NSX Güvenlik Etiketleri’ni kullanmak, güvenlik olaylarına gerçek zamanlı tepki vermeye ve Agentless’ın kötü amaçlı yazılımları veya diğer kötü niyetli faaliyetleri tespit etmesi durumunda sanal altyapının otomatik olarak yeniden yapılandırılmasına olanak tanıyor. Her bir sanal makine, güvenlik politikası entegrasyonu sayesinde, sanal makinenin rolüne dayalı şirket politikaları tarafından tanımlanan kesin güvenlik özelliklerine sahip olacak.

Kaspersky Security for Virtualization Agentless, çevrimiçi ve çevrimdışı sanal makinelerin taranmasını sağlayan benzersiz bir tüm altyapıyı tarama yeteneğine sahip. Yalnızca işler haldeki sanal makineleri tarayabilen geleneksel ajan tabanlı güvenlik çözümlerinden farklı olarak, bu çözüm, özellikle tüm altyapıdaki kötü amaçlı yazılımları saptamak üzere, sanallaştırma için tasarlandı.

Güvenlik yönetimi işlevleri, diğer Kaspersky Lab çözümleriyle korunan fiziksel ve mobil aygıtlarla birlikte, tüm sanal makinelerin kontrol edilmesini sağlayan tek bir yönetim konsolunda birleştirildi. Bu, sanaldan fiziksele ve mobile çeşitli platformlar arasında ortamların güvenliğini basitleştirip görünür hale getiriyor. Güvenlik çözümünün sanallaştırmaya özgü mimarisi, kurum içi ve ofis dışı herhangi bir BT altyapısıyla çalışabilen koruyucu bir teknoloji seti sunuyor.

Huawei’den Global OpenLabs ‘a 200 milyon dolar yatırım


CEVAP VER