vivo V30 Pro, Amiral Gemisi Kameralarla Geliyor

vivo V30 Pro, Android orta seviye akıllı telefonlar arasında son dönemin yıldızlarından bir tanesi olabilir. Daha evvel bu ürünle ilgili sızıntı ve söylenti boyutunda bilgiler paylaşmıştık. Şimdi de yeni detaylar geldi. Cihaz, orta seviye olarak düşünülüyor ama öte yandan kamera sistemiyle amiral gemisi performans sunabileceği de iddia ediliyor. İşte detaylar.

Eğer orta seviye bir Android telefon arıyor, öte yandan da iyi kamera sistemine sahip olsun diyorsanız, belki de göz önünde bulundurmanız gereken vivo V30 Pro’dur. Zira ürünün kamera tarafında Zeiss ve Sony gibi devlerden yardım aldığı bildiriliyor.

vivo V30 Pro’un 550MP değerde ana kameraya sahip olacağı ve bu kamera için Sony IMX920 teknolojisinden yararlanılacağı belirtiliyor. Otomatik odak yeteneği bulunan bu sensöre 50MP Sony IMX816 portre kamerası ve bir de ultra geniş açılı kameranın eşlik etmesi bekleniyor.

Bu arada, Sony IMX920 kamera sensörünün amiral gemisi telefon Vivo X100’de de kullanıldığını belirtelim.

vivo V30 Pro, Amiral Gemisi Kameralarla Geliyor

Peki vivo V30 Pro’da amirak gemisi kameralar dışında başka ne gibi özellikler olabilir?

Cihazın çipset tarafında MediaTek’in Dimensity 8200 çözümünü kullanacağı söyleniyor. Buna ek olarak 12GB’a kadar RAM ve 512GB UFS 3.1 dahili depolama faktörleri de olabilir. Bu sayede hem oyun hem de uygulama çalıştırma performansı tarafında tatmin edici sonuçlar bekleniyor.

Ekran için 6.78-inch FHD+ değerinden ve Amoled ekran teknolojisinden bahsediliyor. Tabii son dönemin olmazsa olmazlarından, 120Hz tazeleme değeri de olabilir. Böylece daha akıcı görüntüler sunulabilir. Muhtemelen ekrana yedirilmiş parmak izi okuyucu sensör de olacaktır. Bu sayede dijital dünyanızı koruyabileceksiniz.

Pil ve hızlı şarj değerleri tarafına baktığımızda ise, 5000mAh kapasiteden ve 80w kablolu hızlı şarj desteğinden söz ediliyor. Muhtemelen hızlı şarj destekli adaptörü kutuda sunacaklardır. Bu sayede tek şarj ile bir günü geride bırakmanız mümkün olacak ve şarj ihtiyacınız olduğunda da bunu kısa süre içinde karşılayabileceksiniz.

PhoneArena’da yer verilen bilgilere göre telefon, 28 Şubat itibarıyla resmiyet kazanabilir. Bakalım gerçekten de öyle mi olacak.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> iPhone Kullanıcıları Dikkat! GoldDigger, Bilgilerinizi Çalabilir