Vivo Y28 4G Özellikleri Belli Oldu: Türkiye’ye Gelebilir!

Vivo Y28 4G

Vivo Y28 4G modelinin teknik özellikleri belli oldu. Uygun fiyatlı yeni modelin Türkiye’ye giriş yapacağına dair sızıntılar bulunuyor. İşte tüm ayrıntılar.

Vivo, Ocak ayının başlarında Hindistan’da Y28 (5G) akıllı telefonunu duyurduktan sonra şimdi de 4G versiyonu üzerinde çalışıyor. Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) sertifikasyon web sitesinde ortaya çıkan bilgilere göre, Vivo Y28 (4G) modeli üzerinde çalışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz ay, aynı model numarasına sahip olan cihazın Bluetooth SIG ve Endonezya Telekom sertifikasyonu web sitelerinde de görüldüğü belirtiliyor.

Vivo Y28 4G Özellikleri Belli Oldu: Türkiye’ye Gelebilir!

FCC web sitesinde yer alan bilgilere göre, Vivo Y28 (4G) modeli V2352 model numarasıyla listeleniyor ve 6.000 mAh batarya kapasitesine sahip olacak. Ancak, bu kapasitenin reklamı yapılan veya tipik kapasite olup olmadığı net değilken, minimum kapasitenin 5.870 mAh olacağı ifade ediliyor. Pilin BA45 model numarasını taşıdığı belirtiliyor. FCC sertifikası ayrıca Vivo Y28’in (4G) modelinin V4440L0A0-US model numaralı bir şarj cihazı ile test edildiğini ortaya koyuyor. Bu da cihazın 44W hızlı şarjı destekleyeceğini gösteriyor. Ayrıca, akıllı telefonun donanım yazılımı sürümünün PD2365F_EX_A_14.0.5.3.W30 olduğu ve Y28’in (4G) modelinin Android 14 işletim sistemi üzerinde çalışacağı belirtiliyor.

Vivo Y28 4G
Vivo Y28 4G

Yaklaşan cihazın WiFi, Bluetooth ve LTE gibi temel iletişim özelliklerini destekleyeceği ifade ediliyor. Vivo Y28’in (4G) geri kalan teknik özellikleri henüz bilinmiyor ancak 5G varyantıyla karşılaştırıldığında farklılık gösterebilir. Y28 (5G) modeli, 90 Hz yenileme hızına sahip 6,5 inç HD+ ekrana, Dimensity 6020 yonga setine ve 15W şarj desteğine sahip 5.000 mAh pil ünitesine sahiptir. Ayrıca, akıllı telefonda 2MP derinlik lensiyle eşleştirilmiş 50MP ana kamera bulunuyor ve kutudan çıktığı gibi Android 13 işletim sistemi üzerinde çalışıyor.

Vivo’nun genellikle giriş ve orta segment akıllı telefonlarıyla Türkiye pazarında yer aldığı göz önüne alındığında, yeni Y28 modelinin de Türkiye’ye gelebileceği olasılığı oldukça yüksek görünüyor. Türkiye’deki akıllı telefon kullanıcılarının geniş bir kesimi, uygun fiyatlı ve performansıyla öne çıkan cihazlara ilgi gösteriyor. Bu nedenle, Vivo’nun yeni modeli Türkiye pazarında iyi bir kabul görebilir ve rekabetin yoğun olduğu bu alanda markanın varlığını güçlendirebilir. Önümüzdeki günlerde yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Apple’ın Gelir Artışı Büyük Zorluklarla Karşı Karşıya