VMware ve AWS, iş birlikteliklerini bir adım ileriye taşıyor

VMware ve AWS, iş birlikteliklerini bir adım ileriye taşıyor

PAYLAŞ

AWS üzerindeki VMware Cloud kullanım oranı gün geçtikçe artıyor. Yeni dönemde VMware ve AWS platformu üzerinden müşterilerine felaketten kurtarma, bulut geçişi, bulut tabanlı sanal masaüstleri ve VMware ürünleri için geliştirilmiş destek çözümlerini sunmaya devam edecek.

VMware ve AWS, VMware’in kurumsal sınıf yazılım tanımlı veri merkezini AWS bulutuna taşıyor. VMware Cloud Foundation’a dayanan bu hibrit bulut servisi, veri merkezinden buluta sürekli tutarlı bir altyapı ve tutarlı operasyonlar sunarak, kullanıcıların bulutta sorunsuz bir şekilde göç etmelerini, talep üzerine ölçeklenmelerini ve yeni nesil uygulama stratejileri sunmalarını sağlıyor. VMware ve AWS (Amazon Web Services), tarafından ortaklaşa tasarlanmış olan bu ortamda, kullanılan uygulamalar, güçlü bir felaket koruması ve AWS hizmetlerine en iyi şekilde erişimden yararlanılıyor. Kurum içi ve bulutta aynı mimari ve operasyonel deneyim sayesinde, BT ekipleri artık AWS ve VMware hibrit bulut deneyiminin kullanımından anında anlık iş değeri elde edebilir durumda.

VMworld 2018 etkinliğinde konuşan VMware Cloud Platform İş Birimi’nin Genel Müdürü Mark Lohmeyer, “VMware Cloud’un dünya çapında AWS üzerindeki ayak izi büyümeye devam ediyor. VMware tabanlı iş yüklerini buluta taşıyan müşteriler için AWS’deki VMware Cloud, tercih edilen ortam haline geliyor ve sadece altı ayda çözüm yetkinliğine ulaşan 200’den fazla ortakla, sektör desteği her zamankinden daha güçlü hale geldi. Günümüzde, müşterilerimize ihtiyaç duydukları gelişmiş güvenlik. Ve ölçek ile en zorlu uygulama ihtiyaçlarını desteklemek için daha da güçlü bir hibrit bulut çözümü sunuyoruz.” dedi.  VMware ve AWS

İş Operasyonlarını Daha Hızlı Yönetebilmek

AWS üzerinde VMware Cloud içerisinde bir servis olarak sunulan felaket kurtarmaya (DRaaS) yönelik ilerlemeler, büyük ölçekli ve depolama yoğun iş yükleri için güçlü koruma sunarken, daha önce gerekli olan maliyet ve karmaşıklığı önemli ölçüde azaltıyor.

VMware Site Recovery ile kullanıcılar otomatik orkestrasyon, failover ve geri dönüş yeteneklerinden faydalanarak maliyetlerini düşürebiliyorlar. VMware Site Recovery, kullanıcıların AWS ve kurum içi VMware Cloud ile AWS ortamlarında VMware Cloud arasında esnek koruma topolojilerinden yararlanmasını sağlıyor. Ve en son sürümle birlikte VMware, VMware Site Recovery’nin SDDC başına 1.000 VM’ye iki katına çıkacağını ve büyük ölçekli ortamların korunması için genel maliyet ve işletme giderlerini azaltacağını duyurdu.

Sanal Masaüstleri ve Uygulamaları için Hibrit Bulut

AWS üzerinde VMware Cloud için VMware Horizon 7, sanal masaüstleri. Ve uygulamaları için sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş bir hibrit bulut sunuyor. Basit, daha güvenli ve ölçeklenebilir bir çözüm için VMware Cloud’un kurumsal yeteneklerini.. VMware Horizon’un lider yetenekleriyle birlikte, AWS üzerinde birleştirilmiş bir halde bulabiliyorsunuz. AWS’deki VMware Cloud, artık sanal masaüstlerinin sağlanması için Horizon 7 Instant Clones’ı destekliyor. Kullanıcılar sanal masaüstlerini, masaüstü başına ortalama 1-2 saniye hızlandırabilir ve Hazır Klonlar tüketilen depolamayı yüzde 80’e kadar azaltabilirler. VMware ayrıca Horizon 7’nin Horizon Cloud Service ile entegrasyonunu da duyurdu. Bu entegrasyon sayesinde birleşik görünürlük sağlanacak.

VMworld Europe 2018’de, VMware’in Bulut Hizmetleri Konsolu içindeki VMware Cloud müşterileri için yeni Ürün İçi Destek Deneyimi de tanıtıldı. AWS ve VMware Skyline üzerinde VMware Cloud desteği kullanılabiliyor.

VMware ve AWS


CEVAP VER