Volvo Cars bütün modellerinde artık elektrikli motor kullanacak

Volvo Cars bütün modellerinde artık elektrikli motor kullanacak

PAYLAŞ

Volvo Cars, 2019 yılı itibariyle lanse edeceği her Volvo modelinin bir elektrikli motor sahibi olacağını açıkladı. 

Volvo Cars, 2019 yılı itibariyle lanse edeceği her Volvo modelinin bir elektrikli motor sahibi olacağını açıkladı. Volvo Cars’ın İsveç’te düzenlediği basın toplantısıyla açıkladığı bu karar; bir otomobil üreticisinin resmi olarak bu stratejiyi benimsemesi açısından büyük önem taşıyor. İçten yanmalı motorun icadından bir asır sonra otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanması, otomotiv tarihinde tamamen yeni bir dönemin başlangıcı anlamını taşıyor.

Volvo Cars, tam elektrikli, plug-in hybrid ve mild hybrid de dahil olmak üzere ürün gamının tamamını kapsayan zengin bir model çeşitliliği sunacak.

Still from animation - Battery electric, Pure

Volvo Cars, 2019 ile 2021 yılları arasında üçü Volvo ve ikisi yüksek performanslı Polestar olmak üzere toplam beş adet tamamen elektrikli otomobil lanse edecek. Bunlarla ilgili ayrıntılı bilgiler ilerleyen dönemlerde açıklanacak.

Bu 5 model, tüm ürün gamında alternatif olarak sunulan bir dizi benzinli ve dizel 48 volt beslemeli plug-in hybrid ve mild hybrid modelle desteklenecek. Böylece Volvo, diğer otomobil markalarına göre çok daha zengin bir elektrikli araç ürün gamı sunacak.

Still from animation - Mild hybrid, 48 volts

Volvo Cars’ın benimsediği bu strateji; elektromotoru olmayan ve sadece içten yanmalı motorlara sahip Volvo otomobillerinin gelecekte üretilmeyeceği anlamına geliyor.

Yapılan açıklama, Volvo’nun, çevre üzerindeki etkisini en aza indirmeye ve geleceğin şehirlerini temiz hale getirme sözünün de bir parçasını oluşturuyor. Volvo Cars hem ürünlerinin hem de operasyonlarının karbon emisyonlarını azaltmaya odaklanmış durumda ve 2025 yılına kadar nötr iklimli üretim operasyonlarına sahip olmayı hedefliyor.

Still from animation - Plug-in hybrid, Twin Engine

Bu karar aynı zamanda Volvo Cars’ın Polestar’ı bağımsız bir yüksek performanslı elektrikli otomobil markasına dönüştürme hamlesini de destekliyor.

Sennheiser HD 4 serisinin iki yeni üyesi satışta


CEVAP VER