WhatsApp durumlarına avatar tepki özelliği geliyor

WhatsApp yakında size avatar kullanan yeni bir durum tepkisi özelliği getirebilir. Meta, bu yeni özelliği Android cihazlar için test ediyor ve şu anda beta modunda geliştirilme aşamasında. WhatsApp, kullanıcıların iletişim durumunda kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri için bu benzersiz yeni işlevi sunuyor.

. .

WhatsApp, son Android beta sürümü 2.23.18.9’da emojilerin yanına yeni bir avatar bölümü ekledi. Kullanıcılar, WhatsApp durumunda ilgili Avatarla tepki vermek için verilen avatara dokunabilirler.

Kullanıcıların avatar tepkileri göndermesine izin vermek, emojilerden ayrı bir deneyim sağlayacaktır. WhatsApp durumu için Avatar tepki özelliği bazı kullanıcılarla sınırlıdır ve gelecekteki uygulama yapılarında mevcut olabilir.

WhatsApp , Google Play Beta Programıaracılığıyla sürümü 2.23.18.9’a çıkaran yeni bir güncelleme yayınlıyor .

Bu güncellemedeki yenilikler neler? WhatsApp, durum güncellemelerine avatar kullanarak yanıt verecek bir özellik üzerinde çalışıyor ve bu özellik, uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde kullanıma sunulacak!

WhatsApp durumlarına avatar tepki özelliği için firmanın yayınladığı açıklama

Android için WhatsApp beta 2.22.17.24 güncellemesine ilişkin yazımızda , kullanıcıların mevcut 8 emojiden birini seçerek durum güncellemelerine tepki vermelerine olanak tanıyan bir özelliği duyurduk. WhatsApp, bu özellikle durum güncellemeleriyle etkileşimi artırmayı ve kullanıcıların duygularını ifade etmesini kolaylaştırmayı hedefliyordu. Ancak WhatsApp’ın yeni bir özellik sunarak kullanıcıların durum güncellemelerine yanıt verme biçimini iyileştirmeyi planladığını da keşfettik. Özellikle, Android için en son WhatsApp beta 2.23.18.9 güncellemesi sayesinde, artık WhatsApp’ın uygulamanın gelecekteki güncellemesine avatar yanıtlama özelliği getireceğini duyurabiliriz!WhatsApp avatar

Bu ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, bir durum güncellemesine emojiyle yanıt vermeye devam edebileceksiniz. Ancak WhatsApp, bir avatarla yanıt verme özelliğini getirerek bu özelliği genişletmeyi de planlıyor. Kullanıcı normal tepki özelliğiyle yalnızca 8 emojiye sahip olduğundan, mevcut 8 avatardan birini seçerek bir durum güncellemesine yanıt verebilecektir. Bu, durum güncellemelerine yanıt verirken genel deneyimi kesinlikle geliştirir.

Bize göre, kullanıcılara avatar kullanarak bir durum güncellemesine yanıt verme özelliğinin sağlanması, mevcut 8 emojiden biriyle tepki vermeye kıyasla belirgin avantajlar sunuyor. Bu özellikle faydalıdır çünkü bir avatar, kullanıcıların duygularını daha iyi ifade etmelerine olanak tanır ve genellikle emojilerin kısa dilinin getirdiği sınırlamaları aşar. Avatarların dahil edilmesinin, kullanıcıları bir emoji yeterli olmadığında yanıt vermeye kesinlikle teşvik ettiğine inanıyoruz.

Avatar kullanarak durum güncellemelerine yanıt verme özelliği geliştirme aşamasındadır ve uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde kullanıma sunulacaktır. Her zaman olduğu gibi bu özellik hakkında daha fazla ayrıntıya sahip olduğumuzda sizlerle paylaşacağımız yeni bir makale yayınlayacağız.

İlgili Haberler

>> WhatsApp Yapay Zeka Tarafından Oluşturulan Etiketleri Test Ediyor

. . . . .